17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

W najbliższy weekend, tj. 29-30 kwietnia 2017, odbędą się długo wyczekiwane zawody przez najlepszych kartingowych zawodników z kraju i ze świata. Mowa tu oczywiście o PIKC (Polish Indoor Kart Championship), czyli eliminacje do Mistrzostw Świata w Kartingu Halowym (KWC).

Już 6-ty raz zawody odbędą się na prestiżowym torze Silver Gokart Center mieszczącym się w Szczecinie. W najliczniejszej kategorii Senior (90kg) zmierzy się 92 zawodników w tym 44 Polaków. Pozostali zawodnicy pochodzą z: Niemiec (9), Belgi (17), Szwajcarii (1), Szwecji (1), Danii (1), Holandii (15), Wielkiej Brytanie (1), Wysp Owczych (1). Większość z nich to topowi zawodnicy, którzy przyjadą walczyć o najwyższe podium.

W nieco mniej licznej kategorii Junior (65kg) weźmie udział 26 kierowców. Tutaj przeważają nasi krajowi zawodnicy (17), choć nie zabraknie także reprezentacji z Holandii (8) czy Belgii (1).

Szykuje się naprawdę ciekawa rywalizacja. W tym roku wielu najlepszych zawodników z kraju zapowiedziało ostrą walkę. Przygotowując się do PIKC przez prawie rok, brali udział w wielu wyścigach organizowanych zarówno w kraju jak i na zagranicznych torach. Zdobyte doświadczenie chcą wykorzystać w tegorocznych zawodach w Szczecinie.

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl