11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Minęły 2 lata od pierwszego przejazdu na torze Racing Center Łódź – dokładnie wtedy rozpoczął on swoją działalność.

Wiele się od tego czasu zmieniło. Często odwiedzając tor RCŁ obserwowaliśmy pozytywne zmiany, między innymi rozbudowę floty o gokarty dla najmłodszych, nową salę szkoleń z kombinezonami dla kierowców, dopracowany Pit-Stop na fotokomórki i coraz to nową i ciekawszą konfigurację toru. Jednak to co przygotował Organizator na drugie urodziny toru przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Zaproszeni na wspólne świętowanie odwiedziliśmy obiekt na ul. Wydawniczej 5. Jak zwykle przywitało nas mnóstwo znajomych kierowców i przyjaciół. Ku naszemu zaskoczeniu, wydarzenie na RCŁ przyciągnęło również redakcję z magazynu o bliźniaczej nazwie a także serwis PROkarting.pl. Wygląda na to, że Łódź staje się kolejnym ważnym miejsce dla sportu kartingowego. Świadczy również o tym ilość zawodników, która stawiła się na urodzinowych zawodach w ramach ligi Sodi World Series - 81 kierowców wspólnie świętowało i rywalizowało w tym ważnym dniu. Na urodzinach pojawił się również znany i bardzo lubiany kierowca Miko Marczyk, który obecnie startuje w rajdach samochodowych a swoje pierwsze kroki stawiał właśnie w kartingu.

Wracając jednak do urodzinowych niespodzianek – jedną z nich i chyba najważniejszą była nowa konfiguracja toru na której zbudowano platformę. Podobne realizacje mogliśmy oglądać na zagranicznych torach, zaś nigdy na naszym rodzimym podwórku. Wjazd, nawrót 180 stopni oraz zjazd zapewnia dodatkową adrenalinę każdemu kierowcy, zaś przejazd pod platformą zwiększa wrażenia podczas jazdy. Jak zaznaczyli właściciele toru, dzięki platformie RCŁ wzniósł się na Wyższy Poziom Kartingu.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w zawodach wzięło udział wielu zawodników z całego kraju. Nie zabrakło gospodarzy z Łodzi, przedstawicieli z Warszawy (między innymi zespół BRT, X-tream i inni). Pojawili się również kierowcy z Lublina, Sopotu, Rzeszowa a nawet Wrocławia. W zawodach wzięli udział również właściciele torów kartingowych z WRC Wrocław oraz Sadkarting z Białegostoku. Na urodzinowych zawodach dla juniorów stawiły się szkółki zarówno z Łodzi jak i innych miasto, między innymi SEBA Racing Team oraz Kart Racing School z Krakowa.

Zawody zarówno dla Juniorów jak i urodzinowy Puchar Łodzi sędziował Artur Adamczyk. Zawody dla najmłodszych zostały podzielne na dwie kategorie wiekowe: do lat 12 i do lat 15. W pierwszej kategorii rozegranej na wózkach SODI LR5 na starcie stanęło 12 zawodników. Zwycięzcą okazał się 10-letni Stanisław Maj. Tuż za nim na mecie pojawił się Mateusz Rajwa. Niespodzianką okazało się trzecie miejsce, które zajęła Zosia Kordalska.

W drugiej kategorii, do lat 15, rywalizowało 22 śmiałków. Starsza grupa ścigała się już na 9KM gokartach Sodi RX8 z doważaniem do 50kg. Pierwsze miejsca wywalczył Adam Micał, kierowca z Rzeszowa. Kolejne miejsce zajął Mateusz Matysek a tuż za nim na mecie zameldował się Janek Walas.

Nieco więcej zawodników, bo aż 47, wzięło udział w Urodzinowym Pucharze Łodzi, który odbyły się na wózkach RX8 w dwóch kierunkach jazdy.

W normalnym kierunku jazdy zwycięzcą został Artur Pel. Startując z czwartej pozycji dzięki dobrej strategii, wyprzedził swojego syna Mikołaja Pela, oraz krakowskiego kierowcę - Mateusz Bartscha. W tej części rywalizacji najlepszy czas okrążenia przypadł oczywiście Arturowi.

Zawody w tzw. Rewersie wygrał Mateusz Bartsch z rekordowym czasem okrążenia. Tuż za nim metę minął Artur Pel oraz Bartłomiej Sobieski.

Bardzo miło wspominamy Nasz wyjazd do Łodzi spędzony we wspaniałym gronie przyjaciół. Mamy nadzieję że za rok właściciele RCŁ o Nas nie zapomną i znów będziemy wspólnie świętować kolejne urodziny.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z urodzin - 2. urodziny RCŁ.

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl