21 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Łódzki halowy tor kartingowy Racing Center Łódź ...

18 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od dawna lubelski tor Cartmax nie cieszył się ...

11 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

W dniu 30 sierpnia, dzięki uprzejmości firmy ...

04 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od naszej ostatniej wizyty w stolicy małopolski ...

03 sierpień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Miniony weekend był rozstrzygającym dla ...

29 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Dzięki współpracy z Klubem Sportowym PROF już ...

26 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Już po raz drugi w tegorocznym sezonie seria Rok ...

Kuba urodził się 16 sierpnia 2001 roku i już od najmłodszych lat pasjonował się motoryzacją. Swoją przygodę z kartingiem rozpoczął niedawno, bo zaledwie 2 lata temu. Od samego początku Kuba zdradzał swój talent.

Pierwszy start zaliczył w amatorskich zawodach, które odbyły się na jednym z krakowskich torów halowych w październiku 2008 roku.

Podczas debiutu zajął 3. miejsce w grupie 30 zawodników. W kolejnych zawodach był już 4., a w trzecim starcie, który odbył się w Tarnowie, mógł już świętować zwycięstwo. Ten wynik miał wpływ na podjęcie decyzji o zdobyciu licencji kartingowej i startach w profesjonalnych zawodach.

Greguła-Kuba_baner

Swoją kartingową karierę Kuba rozpoczął w 2012 roku, gdy po raz pierwszy usiadł za kierownicą gokarta marki Rotax Micro.

Pierwsze wyścigi w ramach rywalizacji sportowej, tuż po otrzymaniu licencji kartingowej, odbył na kartodromie w Radomiu, gdzie ścigał się w serii Rotax Max Challenge Poland. Tam również odnosił pierwsze sukcesy. Kilkukrotnie przyjeżdżał w ścisłej czołówce i regularnie stawał na podium poszczególnych rund.

Występował również poza granicami kraju w serii Central Eastern Europe Rotax Challenge.

Przełom nastąpił pod koniec sezonu 2012, gdy Kuba zasiadł za kierownica wyższej kategorii, gokarta Mini Rok. Doskonale radził sobie z większą prędkością uzyskiwaną przez jego nowy wózek. Wystartował w serii Rok Cup Poland, w wyścigach najliczniejszej wówczas kategorii w Polsce - Mini Roku, by chwilę później spróbować swoich sił w międzynarodowej klasie M60 w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski.

Liczne próby i testy pod okiem doświadczonego kierowcy kartingowego Karola Basza, na polskich i zagranicznych torach - między innymi w Austrii - sprawiły, że Kuba zdecydował się na kontynuowanie swojej przygody z kartingiem w ramach kategorii międzynarodowej M60 oraz klasy Mini.

W tegorocznym sezonie 2013 zobaczymy go za kierownicą trzech kategorii: - międzynarodowej M60 w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski - 6 rund - monomarkowej serii Rotax Max Challenge Poland, kategorii Mini Max - 12 rund - monomarkowej serii Rok Cup Poland, kategorii Mini Rok - 12 rund.

źródło: www.kubagregula.pl foto: www.facebook.com/kubagregula

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl