21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Zawody kartingowe JKC, to cykl wyścigów na gokartach dla najmłodszych kierowców. Są to zawody dla dzieci i młodzieży, gdzie minimalny wiek kierowcy to 5 lat.

Najbliższe Zawody JKC: Niedziela 9 listopada 2014 godz. 10:00 - 14:00

Zdobądź Puchary, medale, nagrody od sponsorów, punkty w klasyfikacji, ale przede wszystkim baw się dobrze i zdobywaj świetne doświadczenie kartingowe, wśród ludzi którzy kochają gokarty.

PAMIĘTAJ: Nie jest wymagany udział w poprzednich rundach, każda runda to osobne zawody! Może ta runda będzie Twoją kolejną, a może pierwszą?

Obecność tradycyjnie obowiązkowa;) Nie dajcie się wyprzedzić i do zobaczenia na torze!

-------------- Cykl kartingowy JKC ------------------- Data : Każda pierwsza niedziela miesiąca (od 5.01.2014) Czas : 10:00 - 14:00 Miejsce : Tor kartingowy Elikart M , Kraków ul. Gromadzka 66 Typ zawodów : Otwarte, amatorskie (każdy może wziąć udział) Koszt : 49 zł Wiek zawodników: 5 - 16 lat -------------------------------------------------------------

Czym są zawody JKC?

Zawody kartingowe JKC czyli Junior Karting Challenge, to cykl wyścigów na gokartach dla najmłodszych kierowców. Są to zawody dla dzieci i młodzieży, gdzie minimalny wiek kierowcy to 5 lat.

W sezonie 2014 w serii Junior Karting Challenge obowiązuje jedna klasyfikacja punktowa JKC, bez podziału na grupy wiekowe jak miało to miejsce w sezonie 2013. Tytuł Mistrza Kartingowego w klasyfikacji generalnej JKC zdobywa tylko jeden kierowca!

- Młodzi kierowcy startują w grupach 4 osobowych, tak aby poziom bezpieczeństwa na torze był jak największy - odległość startujących zawodników powyżej 50 metrów. - Gokarty są ustawiane pod kontem konfiguracji trasy, mocy i warunków na torze - Regulowane fotele oraz pedały, specjalne wkładki amortyzujące gwarantują bezpieczne i komfortowe uprawianie sportu jakim jest karting - Przed zawodami odbywa się szkolenie rozpoczynające się od podstaw poruszania się gokartem - Zawody skierowane są zarówno do amatorów, chcących podczas zabawy nauczyć się jeździć na gokartach i rywalizować z innymi podczas wyścigów; jak i do profesjonalnych kierowców kartingowych rywalizujących na polskiej arenie kartingowej - możliwe to jest dzięki specjalnej formule zawodów, w której startujące grupy 4 osobowe dobierane są według umiejętności oraz wieku zawodnika.

-------------------------------------------------------------

Poniżej znajdziecie kilka informacji, którymi chcemy wskazać kartingową drogę młodym kierowcom:

Grupy wiekowe zawodników startujących w JKC :

1. BABY KART - wiek 5 - 8 lat

Tak, zgadza się - już w tak młodym wieku dzieci mogą same ścigać się na gokartach. I naszym celem zawsze było zarażać pasją do wyścigów motorowych właśnie dzieci od najmłodszych lat. W profesjonalnym kartingu taka grupa wiekowa startuje w zawodach w kategoriach: 125 Micro Max - Zawody Rotax - 6.8HP (7-10lat) , Easykart Trening 50 , Baby Rok Cup

2. MŁODZIK / JUNIOR MŁODSZY - wiek 8 - 16 lat

MŁODZIK - w kartingu taka grupa wiekowa startuje w kategoriach: Easykart 60 , , Rotax Mini Max, Mini Rok Cup, Baby Rok Cup, Młodzik 60, a licencja zawodników to "Junior"

JUNIOR MŁODSZY - w kartingu taka grupa wiekowa startuje w kategoriach: Junior Rok Cup , Junior Max Rotax , KF 3 , Easykart 100 , a licencja zawodników to "Junior" lub "Senior" ------------------------------------------------------------- System rozgrywek podczas zawodów: pucharowy nadzorowany przez cyfrowy system Karting Manager

4 przejazdy po 5 min. poprzedzone sesją kwalifikacyjną Q Każdy przejazd innym numerem gokarta Grupy 4-osobowe ustalone na podstawie czasów z kwalifikacji Kierowcy rywalizują w swoich grupach o najlepsze miejsce Jeden przejazd to od 10 do 20 okrążeń po specjalnie przygotowanym torze kartingowym Stosujemy doważanie boczne (spec.SODI) do 80 kg O wygranej decyduje najniższa suma czasów (TempoTotale) z 4 najlepszych czasów (BestLap).

>>> Wydarzenie na Facebook'u <<<

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl