21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Dwa wyścigi w jednym finale - to główna zmiana, która zostanie wprowadzona w sezonie 2015 Kieleckiej Ligi Kartingowej - popularnego cyklu zawodów dla miłośników ścigania.

Pierwsza runda zostanie rozegrana już 6 lutego.

W formacie kwalifikacji zawodów nie zajdą duże zmiany. Jedyną będzie zmiana kolejności startowej - w pierwszej rudzie zostanie ona wylosowana (albo jako pierwsi pojadą ci, którzy zdobyli najwięcej punktów w poprzednim sezonie albo ci, którzy zdobyli ich najmniej lub wcale), a w kolejnych rundach ta kolejność będzie na przemian.

W czasówce zawodnicy nadal będą jechać trzema różnymi gokartami (każdym po 3 pomiarowe okrążenia), a najlepszy czas będzie dawał miejce w kwalifikacjach.

Następnie kierowcy zostaną podzieleni na finały, a modyfikacją będzie to, że w ramach finału będą odbywały się dwa wyścigi. Do startu pierwszego będą oni ruszać według pozycji zajętych w kwalifikacjach. Po zakończeniu trwającego 15 okrążeń wyścigu (na małym torze) lub 7 okrążeń (na całym torze), kierowcy wystartują w drugim wyścigu, w którym zostaną ustawieni w kolejności odwrotnej do miejsc zajętych do tych w pierwszym wyścigu. Suma miejsc w wyścigach da miejsce zawodnika w danym finale (im niższa suma, tym wyższe miejsce). W przypadku równej sumy miejsc, decydowała będzie kolejność w kwalifikacjach. Ponownie obowiązywały będą dwa rodzaje kar w wyścigu - 1 miejsce dodane do sumy (za lżejsze przewinienia) oraz 2 miejsca dodane do sumy (za cięższe przewinienia).

Kolejną nowością będzie klasyfikacja "świętokrzyska", w której będą klasyfikowani jedynie zawodnicy pochodzący z województwa świętokrzyskiego. Jej zwycięzca zdobędzie, oprócz nagród rzeczowych, tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w Kartingu Halowym.

Nagrody rzeczowe, puchary i zaproszenia na tor F1GOKART będą przyznawane również w klasyfikacjach kobiet, drużynowej, junior, senior i fighter.

>>> Wydarzenie na Facebook'u <<<

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl