18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

Relacje naszego kolegi z kartingowego podwórka, który zajął 3 miejsce podczas 2 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W czwartek i piątek wykonałem sesje treningowe, które były dla mnie bardzo owocne. Podczas pierwszych prób jazdy wyścigową Honda S2000 udało mi się uzyskać czas w okolicach 1 minuty 47 sekund. Po kilku sesjach na torze pod koniec piątkowego treningu uzyskałem czas ok. 1 min 45 sekund.

W sobotę wstałem wcześnie, ponieważ zgodnie z harmonogramem o 08:35 ruszałem do moich pierwszych w życiu samochodowych kwalifikacji. Sesja trwała teoretycznie 30 minut, natomiast w praktyce czasu wystarczy na 1-2 szybkie okrążenia. Dzięki analizie onboardów i przywdzianiu mojej wyścigowej Hondy w wypasione lekko używane opony prosto z WTCC kwalifikacje zakończyłem z czasem 1:44:0 na 3 miejscu. Wynik zaskoczył mnie pozytywnie, a start do wyścigu poszedł zgodnie z planem.

Realizowałem założenia jadąc równym tempem w okolicach 1:44:5 aż do 10 okrążenia wyścigu (cały wyścig to ok. 16 okrążeń). Niestety zostałem zmuszony do przedwczesnego zakończenia rywalizacji z powodu awarii pompy sprzęgła. Pomimo niepowodzenia samopoczucie miałem dobre- wszystko co było zależne ode mnie wykonałem zgodnie z założeniami.

Dzięki zaangażowaniu warsztatów z Warszawy, Łodzi i Poznania pod czujnym okiem najlepszych mechaników z Sudoł Racing Project moje auto było gotowe do niedzielnej rywalizacji.

W kwalifikacjach byliśmy zmuszeni do dopracowywania pewnych właściwości samochodu, więc przejechane tylko jedno szybkie kółko z czasem 1:45:5 zagwarantowało mi start do wyścigu z 4 miejsca.

Nie ma co ukrywać,- niedzielny wyścig to 30 minut weekendu które upłynęło w największych emocjach. Cały wyścig opierał się na walce z Vice Mistrzem Polski 2014 Kuba Wyszomirskim w Hondzie CRZ. Wymienialiśmy się pozycjami około 4 razy co zagwarantowało wspaniałe emocje kibicom. Dla mnie była to wielka nauka i radość ze mam sposobność do prawdziwej walki na torze- to właśnie dla takich sytuacji/wyścigów zdecydowałem się na start w WSMP. Wachlarz zachowań na torze, zarówno z mojej strony jak i mojego wyścigowego kolegi Kuby, był bardzo szeroki- od wyśmienitych, finezyjnych i technicznych ataków i obron, przez sytuacje niejednoznaczne aż do zachowań które nie powinny mieć miejsca. Ostatecznie ukończyłem wyścig na 3 miejscu co zagwarantowało mi miejsce na podium Emotikon smile

Niewątpliwie jestem szczęśliwy z minionego weekendu- nauka szybkiej i skutecznej jazdy to mój cel priorytetowy, a po tym weekendzie na pewno wiem dużo więcej. Dysponuje żwawym autem które prawidłowo prowadzone może jechać około 1 sekundy szybciej na okrążeniu. Jest pole do poprawy, ale cieszy mnie fakt, że widzę możliwości rozwoju a dodatkowo w wyścigówce czuje się jak ryba w wodzie

Na koniec podziękowania: - dla mojego brata Mati Marczyka, za obecność i wsparcie, pełnienie funkcji Menadżera zespołu, Inżyniera technicznego i za wiarę w moje możliwość

-dla teamu Sudoł Racing Project, który z pełnym zaangażowaniem i motywacją dbał przez cały weekend o wyścigówkę

-dla przyjaciół Zuzi, Zosi, Bartka i Pawełka za kibicowanie w sobotę

-dla Maćka Michalskiego i Wojtka Goździewicza za oprawę medialna i przybycie. To był zaszczyt gościć dwóch najbardziej utalentowanych łódzkich kierowców młodego pokolenia jakich znam

-dla Gokart Arena Team oraz Polish Indoor Kart Championship- dwóch organizacji które staram się reprezentować najlepiej jak tylko potrafię

-dla Kuby Wyszomirskiego za naukę, którą zdobyłem podczas naszego wyścigu.

Chciałbym wszystkim podziękować na trzymanie kciuków i kibicowanie oraz pogratulować każdemu kto dotrwał do końca mojej relacji.

Pozdrawiam serdecznie, MikoMarczyk

źródło: www.facebook.com/mikomarczykmotorsport

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl