21 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Łódzki halowy tor kartingowy Racing Center Łódź ...

18 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od dawna lubelski tor Cartmax nie cieszył się ...

11 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

W dniu 30 sierpnia, dzięki uprzejmości firmy ...

04 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od naszej ostatniej wizyty w stolicy małopolski ...

03 sierpień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Miniony weekend był rozstrzygającym dla ...

29 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Dzięki współpracy z Klubem Sportowym PROF już ...

26 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Już po raz drugi w tegorocznym sezonie seria Rok ...

Co to takiego? To niebywały wyczyn jakiego podejmą się kierowcy: Karol Basz - znany kierowca kartingowy oraz Jacek Nurzyński - rekordzista toru Szczecin oraz pomysłodawca wydarzenia.

8 sierpnia 2015 roku na torze kartingowym w Szczecinie mieszczącym się na ul. Wojska Polskiego przy PZM śmiałkowie podejmą próbę pokonania 500 okrążeń na gokartach halowych. Wózki będą wyposażone w opony wyczynowe firmy MOJO. Przewidywany czas jazdy to około 9 godzin, podczas którego kierowcy pokonają dystans ponad 423 km. Star przewidziany jest na godzinę 8:30.

Jacek Nurzyński, pomysłodawca i fanatyk motosportu: " Bardzo się cieszę z zainteresowania wyczynem przez znanych kierowców, jak Karol Basz, czy też Kajetan Kajetanowicz, który również został zaproszony do tak ekstremalnego przejazdu i mam nadzieję że będzie nam towarzyszył. Brałem już udział w 4 godzinnym wyścigu i muszę przyznać że ten będzie jeszcze bardziej wyczerpujący. Trzeba umiejętnie rozłożyć siły aby utrzymać dobre tempo okrążenia i uważać na zużywające się opony." Pan Jacek  przygotowuję się również w tym sezonie do przyszłorocznych startów w rallycross'ie.

Podczas trwania próby pokonania 500 okrążeń tor będzie normalnie funkcjonował. Można przyjść, pokibicować kierowcom a także podjąć z nimi walkę. Oczywiście tak aby nie przeszkadzać podczas pokonywania kolejnych okrążeń.

Extreme Karting  ma być imprezą cykliczną, rozgrywaną corocznie w okresie letnim na torze w Szczecinie. Kolejni śmiałkowie będą mieli za zadanie pobicie ustanowionego rekordu ilości przejechanych okrąż z roku poprzedniego.

Jedną z głównych nagród ma być tzw. Puchar przechodni, który będzie trafiał do kolejnych rekordzistów tak ekstremalnego wyczynu.

PolskiKarting.com.pl

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl