14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

Co to takiego? To niebywały wyczyn jakiego podejmą się kierowcy: Karol Basz - znany kierowca kartingowy oraz Jacek Nurzyński - rekordzista toru Szczecin oraz pomysłodawca wydarzenia.

8 sierpnia 2015 roku na torze kartingowym w Szczecinie mieszczącym się na ul. Wojska Polskiego przy PZM śmiałkowie podejmą próbę pokonania 500 okrążeń na gokartach halowych. Wózki będą wyposażone w opony wyczynowe firmy MOJO. Przewidywany czas jazdy to około 9 godzin, podczas którego kierowcy pokonają dystans ponad 423 km. Star przewidziany jest na godzinę 8:30.

Jacek Nurzyński, pomysłodawca i fanatyk motosportu: " Bardzo się cieszę z zainteresowania wyczynem przez znanych kierowców, jak Karol Basz, czy też Kajetan Kajetanowicz, który również został zaproszony do tak ekstremalnego przejazdu i mam nadzieję że będzie nam towarzyszył. Brałem już udział w 4 godzinnym wyścigu i muszę przyznać że ten będzie jeszcze bardziej wyczerpujący. Trzeba umiejętnie rozłożyć siły aby utrzymać dobre tempo okrążenia i uważać na zużywające się opony." Pan Jacek  przygotowuję się również w tym sezonie do przyszłorocznych startów w rallycross'ie.

Podczas trwania próby pokonania 500 okrążeń tor będzie normalnie funkcjonował. Można przyjść, pokibicować kierowcom a także podjąć z nimi walkę. Oczywiście tak aby nie przeszkadzać podczas pokonywania kolejnych okrążeń.

Extreme Karting  ma być imprezą cykliczną, rozgrywaną corocznie w okresie letnim na torze w Szczecinie. Kolejni śmiałkowie będą mieli za zadanie pobicie ustanowionego rekordu ilości przejechanych okrąż z roku poprzedniego.

Jedną z głównych nagród ma być tzw. Puchar przechodni, który będzie trafiał do kolejnych rekordzistów tak ekstremalnego wyczynu.

PolskiKarting.com.pl

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl