23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

26 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend najlepsi kierowcy kartingowi na ...

Co to takiego? To niebywały wyczyn jakiego podejmą się kierowcy: Karol Basz - znany kierowca kartingowy oraz Jacek Nurzyński - rekordzista toru Szczecin oraz pomysłodawca wydarzenia.

8 sierpnia 2015 roku na torze kartingowym w Szczecinie mieszczącym się na ul. Wojska Polskiego przy PZM śmiałkowie podejmą próbę pokonania 500 okrążeń na gokartach halowych. Wózki będą wyposażone w opony wyczynowe firmy MOJO. Przewidywany czas jazdy to około 9 godzin, podczas którego kierowcy pokonają dystans ponad 423 km. Star przewidziany jest na godzinę 8:30.

Jacek Nurzyński, pomysłodawca i fanatyk motosportu: " Bardzo się cieszę z zainteresowania wyczynem przez znanych kierowców, jak Karol Basz, czy też Kajetan Kajetanowicz, który również został zaproszony do tak ekstremalnego przejazdu i mam nadzieję że będzie nam towarzyszył. Brałem już udział w 4 godzinnym wyścigu i muszę przyznać że ten będzie jeszcze bardziej wyczerpujący. Trzeba umiejętnie rozłożyć siły aby utrzymać dobre tempo okrążenia i uważać na zużywające się opony." Pan Jacek  przygotowuję się również w tym sezonie do przyszłorocznych startów w rallycross'ie.

Podczas trwania próby pokonania 500 okrążeń tor będzie normalnie funkcjonował. Można przyjść, pokibicować kierowcom a także podjąć z nimi walkę. Oczywiście tak aby nie przeszkadzać podczas pokonywania kolejnych okrążeń.

Extreme Karting  ma być imprezą cykliczną, rozgrywaną corocznie w okresie letnim na torze w Szczecinie. Kolejni śmiałkowie będą mieli za zadanie pobicie ustanowionego rekordu ilości przejechanych okrąż z roku poprzedniego.

Jedną z głównych nagród ma być tzw. Puchar przechodni, który będzie trafiał do kolejnych rekordzistów tak ekstremalnego wyczynu.

PolskiKarting.com.pl

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl