19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

W trakcie tego fascynującego wyścigu, kierowcy będą walczyć o pobicie nie jednego a dwóch rekordów. Pierwszym z nich polega na pokonanie 500 okrążeń w jak najkrótszym czasie. Drugim rekordem będzie pokonanie jak największej ilości okrążeń, co oznacza że po przejechaniu 500 okrążeń kierowcy będą mogli pozostać na torze i kontynuować walkę o drugi tytuł. Po przejechaniu dystansu o długości 423,5 km  dalsze kontynuowanie jazdy będzie czystym szaleństwem.

Długodystansowe wyścigi to ulubiona dyscyplina Jacka Nurzyńskiego, który wielokrotnie podejmował się tego typu wyczynów.

- Czy któryś z zawodników odważył się towarzyszyć przy ustalaniu tego indywidualnego extremalnego rekordu? - Jacek Nurzyński - Zdaję sobie sprawę z faktu jak bardzo jest to extremalny wyścig, właśnie to jest w nim najpiękniejsze. Bardzo dziękuję Karolowi Baszowi że zdecydował się na udział. Do końca tygodnia postaramy się przedstawić trzeciego kierowcę tego wyścigu. Natomiast jeśli chodzi o sport, Kocham ryzyko przeciwko całemu światu, gdyby nie wyścigi po co taki świat? Wiem że muszę wykonać zadanie i koncentruję się tylko na tym, nie myślę o ryzyku. Posiadamy z Karolem licencje wyścigowe i będziemy jechać bezpiecznie - mam na myśli innych uczestników toru.

- Tor ma być otwarty dla innych użytkowników? - JN - Tak tor będzie udostępniony ale też odpowiednio chroniony. Zasady są proste, inni mogą korzystać w tym czasie z toru ale nie wolno im zajeżdżać drogi, działać złośliwie ani stwarzać świadomie niebezpiecznych sytuacji. W takim przypadku natychmiast zareagują odpowiednie służby.

- W jaki sposób myślisz o tym wyścigu? - JN - Kiedy poznałem Karola bardzo go polubiłem, jest bardzo pozytywnym człowiekiem. Gdy opadnie jednak chorągiewka obaj złapiemy bardzo wysokie tempo. To około dziewięć godzin przeciążeń i koncentracji. Wiele osób pyta o wysiłek ale żeby to zrozumieć trzeba dużo jeździć. Pewne jest, że w którymś momencie będziemy śmiertelnie zmęczeni ale świadomie żaden nie odpuści.

- Technicznie o wydarzeniu? - JN - Wyobraźmy sobie 423 kilometry wąskiej drogi z mnóstwem zakrętów gdzie jeden natychmiast przechodzi w drugi i kolejny... i że jedziemy szybko gokartem na wyczynowych opona świetnie trzymających w zakrętach przez to stwarzając duże przeciążenia. Do tego ciągle wyprzedzamy innych uczestników i tak przez ok. dziewięć godzin.

- Szykujesz się Jacku do Rallycross, który jest połączeniem jazdy rajdowej i wyścigowej? - JN - Tak kocham Rallycross. Otrzymałem zaproszenie od RC Polska do przyszłorocznych startów i walki o Mistrzostwo Polski. Serdecznie polecam serię Rallycross Cup. Nie byłoby jednak sensu ścigać się gdziekolwiek bez odpowiedniego przygotowania w kartingu. Od tego powinien zaczynać każdy w motosporcie. Tor Gryf przy Wojska Polskiego w Szczecinie jest do tego idealny. Tam nauczyłem się jak jeździć dzięki pomocy wyrozumiałości i zaangażowania pana Grzegorza Suwały, za co bardzo mu dizękuję! Dziękuję firmie Proauto Szczecin głównemu sponsorowi wydarzenia, oraz promotorom serii Rotax MAX Challenge Polska i Rallyplanet - sponsorom technicznym bez których wyścig nie byłby możliwy.

Mam też wielką przyjemność poinformować Państwa, że jednym z gości wyścigu będzie Szymon Urbaniak jeden z najbardziej utytułowanych kierowców młodego pokolenia wyścigowego, ma `12 lat i około 70 tytułów. Zaprezentuje się kibicom na swoim profesjonalnym sprzęcie szaleńczą jazdą po torze.

Chętnych do współpracy partnerskiej prosimy o kontakt pod adresem e-mail: nurzynski.ebc@gmail.com

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl