21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

KRAKOWSKA LIGA ENDURANCE – to liga oparta na wyjątkowych wyścigach kartingowych. Do rywalizacji może przystąpić każdy, kto chce poczuć atmosferę, podobną do tej z wyścigu Le Mans. Wystarczy zebrać co najmniej dwuosobową drużynę i już można szykować kask oraz rękawiczki. Liga składa się z 6 Grand Prix, w której bierze udział 8 zespołów(w jednej lidze). Podczas jednego GP zgłoszone teamy rywalizują w wyścigu, podczas którego zawodnicy będą musieli walczyć między sobą nieprzerwanie przez 4 godziny.

Długi dystans oznacza, że najważniejsza jest równa i „czysta” jazda, co umożliwia sięganie po wysokie miejsca. Dzięki temu nawet osoby, które nie startują na co dzień w zawodach mogą poczuć smak ostrej rywalizacji koło w koło i walki o dobre pozycje.

System zawodów

– zespoły minimum 2 osobowe(maksimum 8 osób)

– kwalifikacje na jedno krążenie * wytypowany przez drużynę zawodnik wykona jedno pomiarowe okrążenie toru * pomiarowe okrążenie dla każdej z drużyn odbywać się będzie na jednym, wytypowanym przez organizatora gokarcie * kolejność startu w kwalifikacjach jak taka sama jak miejsca zajmowane w lidze

– wyścig * każda drużyna zostanie ustawiona na polach startowych wg czasów, które zostały osiągnięte w kwalifikacjach. Podczas 4 godzinnego wyścigu, każdy zespół zmuszony jest 8 razy zjechać do boksu na 60 sekundową zmianę, w której dokonuje się wymiana zawodnika, obciążenia gokarta(jeżeli tego wymaga) i przesiadka do innego gokarta.

Kary sekundowe(najważniejsze)

– karę 15 sekundową otrzymuję zawodnik, który zachowuje się zbyt agresywnie przy wyprzedzaniu przeciwników uderzając ich z premedytacja lub spychanie rywali na bandy ochronne powodując ich unieruchomienie – kara 15 sekundowa za wjechanie jako 3 drużyna do boksu w trakcie zmian – kara 15 sekundowa za niezatrzymanie się w wyznaczonej strefie w parku maszyn

Doważanie zawodników do 85kg(maksymalnie 30kg)

– Dzień zawodów godzina 17:30 – obecność obowiązkowa kapitanów drużyn na torze Racing Kart godzina 17:40 odprawa zawodników godzina 18:00 kwalifikacje godzina 19:00 START – ENDURANCE godzina 23:10 META ENDURANCE godzina 23:20 OGŁOSZENIE WYNIKÓW

ZGŁOSZENIA: Drużyny od 2 do 8 osób Opłaty: Wpisowe z jedną edycję – Drużyna 3000 zł

ZGŁOSZENIA -> TUTAJ

O PRZYJĘCIU DO LIGI DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ (w jednej lidze wystartować może maksymalnie 8 drużyn, natomiast aby rozgrywki wystartowały w jednej lidze musi być minimum 6 zespołów)

KRAKOWSKA LIGA ENDURANCE to również:

– ułatwiony kontakt z potencjalnie nowymi partnerami biznesowymi

– znakomita możliwość integracji w Firmie

– przybliżenie swojej nazwy oraz logotypu innym użytkownikom KLE

– podział na ligi: Ekstraliga, I Liga, II Liga(w każdej lidze maksymalnie 8 drużyn)

– awanse i spadki po każdej edycji

– po każdym Grand Prix pamiątkowe statuetki

– po każdej Edycji puchary oraz medale dla najlepszych trzech drużyn

– wspaniała Gala kończąca rozgrywki

>>> Fan Page: Facebook <<<

 >>> Strona Internetowa <<<

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl