23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

26 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend najlepsi kierowcy kartingowi na ...

Tor Łódź to Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, który oddany będzie do użytku w lipcu 2016r. Obiekt znajduje się kilkanaście km od centrum łodzi i niecałe 100km od Warszawy przy zjeździe z autostrady A2 w Strykowie. Tor będzie dostępny dla amatorów i zawodowców codziennie od świtu do zmroku. Tor przystosowany jest zarówno dla  samochodów, motocykli jak i gokartów.  

Tor Łódź to prawie 1,5km odcinek asfaltowego toru o szerokości 8-12m na którym jest 17 zakrętów z ponad 6m różnicą poziomów oraz kilka długich prostych. Ma też dwie płyty poślizgowe (prostokątna i owalna), system pomiaru czasy, płytę dynamiczna do destabilizacji samochodów przed najazdem na płytę poślizgową. Tor ma też opcję zraszania w celu symulacji trudnych warunków drogowych i jazdy po śliskiej nawierzchni.

Obok toru znajdować się będzie budynek z garażami wyposażonymi w podnośniki i kompresor oraz salę szkoleniowo-konferencyjną na 80 osób. Przy torze jest zaprojektowany parking na kilkadziesiąt samochodów.

Więcej informacji na: www.tor-lodz.pl

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl