21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Zapraszamy na pierwszą odsłonę wakacyjnej edycji CHALLENGE v3.3 połączoną z wyścigiem SWS Sprint CUP.

Wpisowe do zawodów: 120zł Po opłaceniu wpisowego przejazdy dla zawodnika po 30zł

Zawody będą się składać z 2 etapów:

I ETAP - CHALLENGE

Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy wagowe (2,3 lub 4 w zależności od ilości uczestników). Każdy będzie doważany do najcięższego zawodnika w swojej grupie. Każda grupa wagowa przejedzie 3 wyścigi (każdy wyścig będzie poprzedzony jednym pomiarowym okrążeniem kwalifikacyjnym). W każdym wyścigu zawodnicy będą zdobywać punkty:

I miejsce - 11pkt II miejsce - 9pkt III miejsce 7pkt IV miejsce - 6pkt V miejsce - 5pkt VI miejsce - 4pkt VII miejsce - 3pkt VIII miejsce - 2pkt IX miejsce i każde następne - 1pkt

Dodatkowo w każdym wyścigu przyznane będzie po 1pkt za POLE POSITION i za BESTLAP w wyścigu

Po zakończeniu 3 wyścigów w każdej grupie wagowej o wyniku CHALLENGE będzie decydować suma zgromadzonych punktów. W przypadku gdy dwaj lub więcej kierowców będzie miało taką samą ilość punktów o pozycji w klasyfikacji będzie decydować najlepszy czas uzyskany podczas zawodów. Każdy zawodnik oprócz punktów i pozycji w zawodach CHALLENGE gromadzi punkty w klasyfikacji generalnej edycji wakacyjnej. Klasyfikacja generalna decyduje również o przydziale do odpowiedniego wyścigu w ETAPIE II.

II ETAP - SWS SPRINT CUP

Wszyscy uczestnicy, którzy są zarejestrowani na SWS (rejestracji można dokonać pod linkiem: http://www.sodiwseries.com/en/become-sws-driver.html - rejestracja jest bezpłatna) zostaną przydzieleni do dodatkowego wyścigu SWS Sprint CUP. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy w zależności od ilości uczestników wg pozycji zajętych w I ETAPIE w klasyfikacji generalnej (niezależnie od grupy wagowej). W tym etapie przeprowadzone zostanie przed każdym wyścigiem jedno okrążenie kwalifikacyjne i wyścig o punkty SWS. Przykład:

jeśli będzie 20 kierowców SWS to dziesiątka kierowców z generalki CHALLENGE pojedzie w wyścigu o miejsca 1-10 SWS. Kolejna dziesiątka pojedzie w wyścigu SWS o miejsca 11-20. Ilość wyścigów i kierowców w wyścigu będzie ustalona podczas odprawy zawodów. Miejsca z II ETAPU mają wpływ tylko na klasyfikację SWS i nie zmieniają w żaden sposób wyników CHALLENGE. W tym etapie wszyscy zawodnicy będą doważani do 90kg.

Podsumowując:

I etap - CHALLENGE - 3 wyścigi w grupach wagowych z doważaniem do najcięższego w grupie, każdy wyścig punktowany. Na zakończenie będzie klasyfikacja generalna CHALLENGE wg kryteriów opisanych pow.

II etap - SWS Sprint CUP - Wyścigi w grupach wg klasyfikacji z etapu I. Tutaj walczymy o punkty w Sodi World Series.

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w ETAPIE II jest bezpłatne zarejestrowanie się jako kierowca na stronie SWS: http://www.sodiwseries.com/en/become-sws-driver.html

>>> Więcej informacji <<<

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl