11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Podczas lipcowej przerwy od Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, lider klasyfikacji sezonu Mikołaj Marczyk wybrał się treningowo na Aspol 2. Rajd Doliny Krzemionki. Łodzianin po pokonaniu 40 szybkich kilometrów oesowych po rodzinnym województwie zameldował się w minioną sobotę na pierwszym miejscu w generalce rajdu okręgowego zorganizowanego przez Automobilklub Tomaszowski.

20-latek pilotowany w Hondzie Civic Type-R przez Sebastiana Dwornika zwyciężył z przewagą 43,25 sekundy nad Jerzym Smagałą i Konradem Giergielem (Citroen Saxo) - mistrzami Śląska w ramach Pucharu Peugeot Citroen. Popularny "Miko" okazał się najszybszym kierowcą auta z napędem na przód, wliczając w to bardziej doświadczone załogi z kategorii Gość, gdzie nie brakowało nawet aut nowoczesnej grupy R. Utalentowany łodzianin, który w rajdach rywalizuje dopiero od tego roku (w latach 2013-2015 był nieoficjalnym mistrzem Polski w kartingu halowym) nie jednokrotnie uzyskiwał szybsze czasy niż rywale w mocniejszych autach z napędem na 4 koła.

- "Jest radość, ponieważ zgodnie z planem ukończyliśmy kolejny rajd, a to dla nas jest najważniejsze" - uznał Mikołaj Marczyk. - "Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oczywiście cieszy, natomiast konkurencja nie dysponowała tak dobrym sprzętem jak my, więc najbardziej raduje nawiązywanie walki z mocniejszymi i szybszymi autami z klasy RO 4WD oraz Gość. Piątkowego prologu nie mogę uznać za w pełni udany, co jest sygnałem dla mnie do tego, że muszę popracować nad ciasnymi miejskimi odcinkami. W sobotę ruszyliśmy na bardzo szybkie odcinki, choć nie sądziłem, że aż tak szybkie. Partie OS Krzemienica przejeżdżane na 5 i 6 biegu robiły wrażenie. Drugi OS Rzeczyca miał bardziej techniczny charakter. Szczyty i zakręty w ciemno przypominały mi klimat Rajdu Bocheńskiego, w szczególności ostatnia sekcja. Faktem napawającym mnie optymizmem jest to, że już druga pętla była w naszym wykonaniu dość dynamiczna. Zazwyczaj dopiero na trzeciej mamy w miarę optymalne tempo. Jak zwykle wszystkie osoby i firmy, które mnie wspierają spisały się na medal. Dziękuje za możliwość startu firmie Sfera 24 oraz Auto-Voll Części BMW. Auto tradycyjnie było świetne dzięki ecutuners.pl, a opony, które przygotował Extreme - Performance Tyres jak widać mogą śmiało walczyć nawet z topowymi rajdówkami na profesjonalnym ogumieniu. Oczywiście rola mojego pilota Sebastiana była jak zwykle bardzo duża. To, że mam spokojną głowę o wszystkie sprawy okołorajdowe jest kluczowa do tego, żeby jechać żwawo i bezpiecznie.

Kolejnym startem Mikołaja będzie czwarta runda RSMŚl, Ford Autoklimat 3. Rajd Oświęcimski w dniach 19-20 sierpnia. Marczyk będzie walczył o utrzymanie pozycji lidera cyklu na 37,5 kilometrach odcinków specjalnych zlokalizowanych wokół małopolskich Piotrowic i Wieprza. Karierę łodzianina można aktualnie śledzić na jego społecznościowym fanpage'u.

Informacja prasowa Zdjęcie:Tomasza Płoszaja 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl