11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Częstochowski zespół wyścigowy BM Racing Team może zaliczyć ten weekend do bardzo udanych. Podobnie jak cały sezon! Mowa nie tylko o serii Kia Lotos Race, ale też Formula Renault 2.0 NEC, gdzie Bartłomiej Mirecki dwukrotnie zajął czwarte miejsce i osiągnął założone przed sezonem TOP 10 w klasyfikacji generalnej!

Kia Lotos Race i 3xBM Racing Team.

W sobotę kierowcy ekipy BMR zapewnili sobie wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu Kia Lotos Race 2016. Już po pierwszym z dwóch wyścigów wiadomo było, że Tytuł Mistrza Polski zdobędzie Karol Urbaniak (BM Racing Team). W drugim wyścigu bardzo dobra postawa pozostałych zawodników zespołu ugruntowała na drugiej i trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Alberta Legutkę (BM Racing Team) i Pawła Wysmyka (BM Racing Team). Oznacza to, że w tym sezonie częstochowska ekipa zdobyła tytuł Mistrza Polski, Wicemistrza Polski oraz drugiego Wicemistrza Polski. Najważniejszy z tych pucharów zespół wywalczył już po raz czwarty w historii startów w tej serii. W roku 2012 oraz 2013 Mistrzem Polski był Bartłomiej Mirecki. W 2015 roku tytuł zdobył Karol Urbaniak, który powtórzył ten wyczyn w tegorocznej edycji.

Historyczne osiągnięcie BM Racing Team! #1

- Jestem bardzo szczęśliwy i nie umiem opisać słowami emocji jakie mi towarzyszyły podczas ostatnich dwóch wyścigów sezonu! Mówią, że nie sztuką jest wywalczyć tytuł, ale go obronić! Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia! - mówił tuż po wręczeniu pucharu Karol Urbaniak.

Ze swojego sezonu zadowolony jest także Albert Legutko, który od pierwszych startów walczył o podium w klasyfikacji generalnej i systematycznie kolekcjonował cenne punkty!

- To była jedna z moich lepszych rund! Start do pierwszego wyścigu był wyśmienity, z trzeciego pola od razu awansowałem na drugie miejsce, a w trakcie pierwszego okrążenia wskoczyłem na prowadzenie, którego nie oddałem do końca wyścigu. Zwycięstwo oznaczało start z szóstego pola do drugiego wyścigu. Był on niezwykle emocjonujący! Wielokrotnie bywało tak, że gdy tylko wdrapałem się na podium, zostawałem wypchnięty z toru na koniec TOP 10. W końcu wdrapałem się na drugą lokatę i mimo, że miałem szansę wygrać i ten wyścig, musiałbym iść na siłę i wolałem przywieźć drugie miejsce, które dało mi tytuł Wicemistrza Polski Kia Lotos Race.

Wisienką na torcie było zdobycie najszybszego okrążenia w obydwu wyścigach. Chciałbym bardzo podziękować mojemu zespołowi BM Racing za zaangażowanie i wsparcie nie z tej ziemi. Chłopaki, jesteście WIELCY! Dziękuję wszystkim za cały sezon i mam nadzieję, że spotkamy się i w przyszłym roku - wyjaśnia Albert Legutko!

Historyczne osiągnięcie BM Racing Team! #2

Podium w klasyfikacji generalnej uzupełnił Paweł Wysmyk, który taki wynik założył sobie przed rozpoczęciem sezonu.

- Na ten sezon postawiłem sobie za cel regularne wizyty na podium oraz zajęcie miejsca w pierwszej trójce w klasyfikacji generalnej. Teraz mogę uznać plan za zrealizowany w 100%, gdyż udało mi się stanąć na podium w każdej rundzie poza tą rozgrywaną w Poznaniu, a na koniec sezonu dowiozłem tytuł II Vice-Mistrza Polski. Jestem dumny z tego osiągnięcia, zwłaszcza, iż nie miałem okazji wiele trenować ani przygotowywać się do zawodów poza weekendami wyścigowymi. Chciałbym podziękować Tacie za możliwość realizowania się w sporcie, a całemu zespołowi BM Racing za niezwykle profesjonalne przygotowanie samochodu przez cały sezon oraz wspaniałą atmosferę. Dziękuje Wam wszystkim - to także Wasz tytuł! - mówi Paweł Wysmyk.

Na pochwałę zasługują także pozostali zawodnicy zespołu, czyli Max ZschuppeMax Gunther oraz Aleksander Olejniczak, który dołączył do częstochowskiej ekipy pod koniec sezonu.

Formula Renault 2.0 NEC i Bartek Mirecki tuż poza podium - dwukrotnie.

Pierwszy weekend października, to także ostatnie wyścigi sezonu 2016 w serii Formula Renault 2.0 NEC, w której drugi rok z rzędu startuje częstochowianin - Bartłomiej Mirecki. Założeniem na ten rok było zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce na koniec sezonu. Cel udało się osiągnąć dzięki znakomitej postawie Bartka oraz jego mechaników. W kwalifikacjach Mirecki wywalczył 3 i 7 pozycję, co przekłada się na takie same pozycje startowe w wyścigach. Do trzeciego wyścigu Bartek ruszał z drugiego pola! Pierwszy i trzeci wyścig po znakomitej walce zakończył na bardzo dobrym - 4tym miejscu. Drugi na siódmym.

Historyczne osiągnięcie BM Racing Team! #3

- Do podium brakło naprawdę niewiele! Mimo to jestem bardzo zadowolony z weekendu oraz z uzyskania top 10 w klasyfikacji generalnej! To był dla nas udany sezon i poza dobrym miejscem w generalce zdobyliśmy też wiele doświadczenia, które przyda się podczas kolejnych startów. Dziękuję mojemu zespołowi oraz kibicom, którzy mają swój ogromny wkład w ten sukces! - mówi Bartłomiej Mirecki.

Oprócz osiągnięcia 10-go miejsca (spośród 34 zawodników) w klasyfikacji generalnej kierowców, w zestawieniu ekip - BM Racing Team uplasował się na 7 pozycji spośród 15 zespołów, które często wystawiają więcej niż jeden bolid.

Historyczne osiągnięcie BM Racing Team! #5

To nie koniec!

Bartłomiej Mirecki wraz ze swoim zespołem nie czekają do przyszłego roku i zapowiadają kolejne emocje jeszcze w tym! Z pewnością BMR pojawi się na Warszawskiej Barbórce, gdzie Bartek wystartuje swoim rajdowym Subaru. Ponad to w zespole pojawił się nowym samochód wyścigowy, który z pewnością jeszcze w tym roku wyjedzie na tor!

To co dzieje się w zespole na bieżąco śledzić można za pośrednictwem stron internetowych: www.facebook.com/bmracingteam i www.instagram.com/bm_racing_team oraz www.bartekmirecki.pl.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl