23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

26 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend najlepsi kierowcy kartingowi na ...

Pochodzę z rodziny o sportowych tradycjach. Tata mój, Maciej, był czołowym zawodnikiem motocrossowym w Polsce, zaś pradziadek, Janusz Cieśliński, słynny polski wszechstronny sportowiec: piłka nożna, hokej, koszykówka w latach 1939-1964, laureat wielu nagród, przekazał ducha sportu kolejnym pokoleniom.

Interesuję się sportami walki i piłką nożną, ale najbardziej fascynują mnie sporty motorowe. Pierwszy raz wystartowałem w zawodach na torze motocrossowym w wieku zaledwie 5 lat. Jednak po pierwszej jeździe gokartem uzmysłowiłem sobie, że moim przeznaczeniem są cztery kółka.

Rok 2007 był pierwszym rokiem startów na gokarcie, a równocześnie pierwszym sezonem, kiedy wystartowałem w zawodach Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz w Pucharze Easykart 60.

Pomimo bardzo krótkiego stażu, braków sprzętowych oraz braku wsparcia finansowego, udało mi się odnieść pierwsze sukcesy i zajmować miejsca na podium.

Sezon 2007, pierwszy za kierownicą gokarta zakończyłem w klasyfikacji generalnej na 4 miejscu. W roku 2008 jako 9-latek odebrałem w styczniu AKT POWOŁANIA DO KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW i w tym sezonie zdobyłem tytuł vicemistrzowski.

W sezonie 2009 zająłem pierwsze miejsca we wszystkich klasyfikacjach, w których startowałem a w marcu 2010r. zostałem ponownie powołany do Kadry Juniorów Polskiego Związku Motorowego.

W sezonie 2010 ścigałem się w kategorii ROTAX MINI MAX, gdzie sezon zakończyłem na II miejscu.

Kolejne powołanie do Kadry Juniorów Polskiego Związku Motorowego na rok 2011 wręczył mi prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski na uroczystości, która odbyła się 1 kwietnia w Muzeum Sportu, mieszczącym się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Strona kierowcy: www.toninowosad.pl

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl