11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Dwie z trzech kategorii, w których startowali, wygrali zawodnicy UNIQ Racing podczas drugiej rundy CEE Rotax Max Challenge w austriackim Bruck. Świetnie pojechali Jerzy Spinkiewicz oraz Kamil Donicz.

W Bruck startowało siedmiu kierowców polskiego zespołu, a gościnny występ zaliczali Shahan Ali Moshin z Indii oraz Lachlan Robinson z Australii.

Najliczniej UNIQ Racing był reprezentowany w kategorii Mini, w której od początku weekendu Jerzy Spinkiewicz, Shahan Ali Moshin, Victor Obarzanek i Kotaro Murai prezentowali świetne tempo.

Zwycięzcą tej kategorii okazał się Spinkiewicz, który w czasówce był drugi, a przedfinał wygrał. W Finale zameldował się na trzecim miejscu, a w SuperFinale był drugi, co pozwolilo mu na wygranie całej rundy. Drugie miejsce zajął Moshin, który zaczął od najlepszego czasu w kwalifikacjach, a następnie dojeżdżał jako trzeci, drugi i trzeci. Blisko podium był Victor Obarzanek, który zaczął od dwóch czwartych miejsc, a potem był piąty i siódmy, co dało mu 5. miejsce w całych zawodach. Na 13. miejscu ukończył je natomiast Kotaro Murai.

Wśród Juniorów bezkonkurencyjny okazał się Kamil Donicz, który w czasówce wykręcił 5.wynik, ale przedfinał i SuperFinał wygrał, co w połączeniu z 2. miejscem w Finale, dało mu wygraną. Pecha miał drugi z kierowców jadących w barwach polskiej ekipy w tych zawodach. Lachlan Robinson zaczął od 3. miejsca w kwalifikacjach, a potem był piąty i trzeci. Niestety SuperFinału nie ukończył i został sklasyfikowany na 10. miejscu.

W kategorii Micro w tym roku swoje pierwsze kroki w kartingu wyczynowym stawia Aleksander Wójcicki, który spisał się bardzo dobrze i zajął ostatecznie 9. miejsce.

- Jesteśmy dumni ze wszystkich zawodników – każdy z nich walczył do samego końca,
mądrze i konsekwentnie. Po raz kolejny widać, że mamy szybkość w każdej kategorii i to
również bardzo cieszy – powiedział Piotr Dąbski, szef zespołu.

Kolejnym startem UNIQ Racing będzie druga runda Rotax Max Challenge Poland, która zostanie rozegrana w ostatni weekend kwietnia.

Informacja prasowa
Zdjęcia: Maciej Spinkiewicz

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl