23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

26 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend najlepsi kierowcy kartingowi na ...

Kolejna już piąta odsłona włoskiej edycji pucharu ROK rozegrana została na torze 7 Laghi Kart w Castelletto di Branduzzo. W klasie Senior zwyciężył Maciej Szyszko, Szymon po awarii elektryki podczas deszczowego finału uplasował się na 5. pozycji w tej samej kategorii. Po tych zawodach Maciej znajduje się na szczycie ponad pięćdziesięcioosobowej stawki, Szymon jest 3. 

Bracia Szyszko 2 dni przed zawodami pracowali wraz z teamem ACR nad ustawieniami swoich gokartów. Sprzęt spisywał się doskonale, tempo było bardzo dobre, a nastroje dopisywały.

Po wolnych treningach przyszedł czas na trening oficjalny, w którym Szymon starszy z braci zdobył Pole Position, Maciek wywalczył szóste pole startowe. W prefinale Szymek ucieka od reszty stawki na blisko siedem sekund, Maciek jadący świetnym tempem kolejno wyprzedza rywali, również brata, kończąc na pierwszym miejscu . Finał podobnie jak poprzedni wyścig odbył się na deszczówkach. Maciek w atomowym tempie mknie do mety wykręcając najlepszy czas wyścigu i zwyciężając go. Szymek zalicza drobny spadek po starcie na 4 miejsce , następnie odrabia straty i jedzie na 2 pozycji . Niestety w trudnych deszczowych warunkach jego gokarta dopada awaria układu elektrycznego, przez co zwalnia i kończy finał na piątej miejscu .

To był udany weekend, po nim bracia Szyszko plasują się na Maciej 1. Szymon 3. pozycji w klasyfikacji generalnej włoskiego pucharu ROKa. Kolejna runda odbędzie się 21 maja na torze Circuito Internazionale Friuli Venezia Giulia w Lignano. Gorące podziękowania bracia kierują do zespołu ACR , Kamila Wódki oraz rodziców i dziadków, którzy wspierają ich podczas zmagań na torze.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl