16 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz ma za sobą fantastyczny weekend na ...

28 czerwiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na kartingowej pętli Toru Poznań rozegrano IV ...

15 czerwiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ponad 150 zawodników wzięło udział w pierwszej ...

31 maj 2017 | Przez: SPEEDMAN

Druga runda kartingowej serii Rok Cup Poland, ...

23 maj 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend bracia Szyszko ponownie ...

19 maj 2017 | Przez: PrezeS

Tuż przed 2. urodzinami tor halowy Racing Center ...

10 maj 2017 | Przez: SPEEDMAN

Kolejna już piąta odsłona włoskiej edycji pucharu ...

Kolejna już piąta odsłona włoskiej edycji pucharu ROK rozegrana została na torze 7 Laghi Kart w Castelletto di Branduzzo. W klasie Senior zwyciężył Maciej Szyszko, Szymon po awarii elektryki podczas deszczowego finału uplasował się na 5. pozycji w tej samej kategorii. Po tych zawodach Maciej znajduje się na szczycie ponad pięćdziesięcioosobowej stawki, Szymon jest 3. 

Bracia Szyszko 2 dni przed zawodami pracowali wraz z teamem ACR nad ustawieniami swoich gokartów. Sprzęt spisywał się doskonale, tempo było bardzo dobre, a nastroje dopisywały.

Po wolnych treningach przyszedł czas na trening oficjalny, w którym Szymon starszy z braci zdobył Pole Position, Maciek wywalczył szóste pole startowe. W prefinale Szymek ucieka od reszty stawki na blisko siedem sekund, Maciek jadący świetnym tempem kolejno wyprzedza rywali, również brata, kończąc na pierwszym miejscu . Finał podobnie jak poprzedni wyścig odbył się na deszczówkach. Maciek w atomowym tempie mknie do mety wykręcając najlepszy czas wyścigu i zwyciężając go. Szymek zalicza drobny spadek po starcie na 4 miejsce , następnie odrabia straty i jedzie na 2 pozycji . Niestety w trudnych deszczowych warunkach jego gokarta dopada awaria układu elektrycznego, przez co zwalnia i kończy finał na piątej miejscu .

To był udany weekend, po nim bracia Szyszko plasują się na Maciej 1. Szymon 3. pozycji w klasyfikacji generalnej włoskiego pucharu ROKa. Kolejna runda odbędzie się 21 maja na torze Circuito Internazionale Friuli Venezia Giulia w Lignano. Gorące podziękowania bracia kierują do zespołu ACR , Kamila Wódki oraz rodziców i dziadków, którzy wspierają ich podczas zmagań na torze.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl