16 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz ma za sobą fantastyczny weekend na ...

28 czerwiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na kartingowej pętli Toru Poznań rozegrano IV ...

15 czerwiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ponad 150 zawodników wzięło udział w pierwszej ...

31 maj 2017 | Przez: SPEEDMAN

Druga runda kartingowej serii Rok Cup Poland, ...

23 maj 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend bracia Szyszko ponownie ...

19 maj 2017 | Przez: PrezeS

Tuż przed 2. urodzinami tor halowy Racing Center ...

10 maj 2017 | Przez: SPEEDMAN

Kolejna już piąta odsłona włoskiej edycji pucharu ...

Karol Basz ma za sobą fantastyczny weekend na torze Mugello! Polak w drugim wyścigu mistrzostw Włoch GT ponownie stanął na podium pokazując po raz kolejny bardzo dobre tempo za kierownicą Lamborghini Huracana Super Trofeo.

Poprzednie trzy rundy były dość trudne dla naszego zawodnika, gdyż w dużej mierze prześladował go pech, który nie pozwalał na wykorzystanie pełni potencjału. Tym razem, jednak wszystko poszło po myśli załogi Antonelli Motorsport, czego efektem jest trzecie miejsce na zakończenie weekendu. 

Dziś to Karol rozpoczynał wyścig i po starcie utrzymał drugie miejsce. Na kolejnych metrach trzymał się tuż za Aaro Vainio, jednak fiński rywal jechał bardzo dobrze i nie popełniał błędów. Po zmianie kierowców Takashi Kasai wrócił na tor jako piąty, jednak zespół idealnie wyregulował ciśnienia w oponach, przez co Japończyk mógł cisnąć aż do samej mety ostatecznie pokonując dwóch rywali i stając na najniższym stopniu podium!

Mamy za sobą kolejny dobry wyścig! Po starcie trzymałem się tuż za Vainio, jednak Fin nie popełniał błędów. Po restarcie próbowałem walki, ale lekko zaczęły nam się przegrzewać opony i straciliśmy około sekundę przez zmianą. Ekipa sobie jednak dobrze z tym poradziła i po powrocie na tor Takashi mógł cisnąć i wywalczyć dla nas kolejne podium. Trochę szkoda, że w tej serii dostajemy dodatkowe sekundy w pit stopie za wysokie miejsca na mecie w poprzednich wyścigach, aby wyrównać szanse. Gdyby nie to, to wyścig zdecydowanie był do wygrania! Trzymajcie kciuki! Dziękuję firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, jak i również Minardi oraz Europart, a także wszystkim fanom za niesłabnące wsparcie! – powiedział Basz.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl