30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

Karol Basz ma za sobą fantastyczny weekend na torze Mugello! Polak w drugim wyścigu mistrzostw Włoch GT ponownie stanął na podium pokazując po raz kolejny bardzo dobre tempo za kierownicą Lamborghini Huracana Super Trofeo.

Poprzednie trzy rundy były dość trudne dla naszego zawodnika, gdyż w dużej mierze prześladował go pech, który nie pozwalał na wykorzystanie pełni potencjału. Tym razem, jednak wszystko poszło po myśli załogi Antonelli Motorsport, czego efektem jest trzecie miejsce na zakończenie weekendu. 

Dziś to Karol rozpoczynał wyścig i po starcie utrzymał drugie miejsce. Na kolejnych metrach trzymał się tuż za Aaro Vainio, jednak fiński rywal jechał bardzo dobrze i nie popełniał błędów. Po zmianie kierowców Takashi Kasai wrócił na tor jako piąty, jednak zespół idealnie wyregulował ciśnienia w oponach, przez co Japończyk mógł cisnąć aż do samej mety ostatecznie pokonując dwóch rywali i stając na najniższym stopniu podium!

Mamy za sobą kolejny dobry wyścig! Po starcie trzymałem się tuż za Vainio, jednak Fin nie popełniał błędów. Po restarcie próbowałem walki, ale lekko zaczęły nam się przegrzewać opony i straciliśmy około sekundę przez zmianą. Ekipa sobie jednak dobrze z tym poradziła i po powrocie na tor Takashi mógł cisnąć i wywalczyć dla nas kolejne podium. Trochę szkoda, że w tej serii dostajemy dodatkowe sekundy w pit stopie za wysokie miejsca na mecie w poprzednich wyścigach, aby wyrównać szanse. Gdyby nie to, to wyścig zdecydowanie był do wygrania! Trzymajcie kciuki! Dziękuję firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, jak i również Minardi oraz Europart, a także wszystkim fanom za niesłabnące wsparcie! – powiedział Basz.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl