21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

W dniu 30 sierpnia, dzięki uprzejmości firmy 4race, wraz z grupą znajomych mieliśmy okazję uczestniczyć w profesjonalnym treningu kartingowym na torze Słomczyn. Do naszej dyspozycji firma 4race oddała 3 profesjonalnie przygotowane gokarty Senior Max, jakimi na co dzień ścigają się profesjonalni zawodnicy startujący w serii Rotax Max Challenge. Istotnym aspektem, o którym koniecznie należy wspomnieć jest pogoda, która na nasze szczęście zdecydowanie dopisała. Choć dzień był bezchmurny a słońce grzało w pełni, okoliczna bryza zapewniła optymalną temperaturę zarówno dla nas, jeżdżących w kombinezonach, ale także i na torze.

Przyszedł czas na rozpoczęcie treningu, który zaczął się od zapoznania z torem. Nasz kartingowy kolega a tego dnia, także mechanik dbający o jak najlepszy stan naszych gokartów – Maciek Żukowski, objaśniał każdy zakręt podczas wspólnego spaceru po torze. Wszyscy śmiało zadawali pytania. Pierwszy przejazd można śmiało określić mianem: wow wow wow! Jest szybko i do tego też ślisko, ponieważ kilka dni wcześniej na tym torze odbywała się kolejna tura szutrowego pucharu Słomczyn. Prędkość w połączeniu ze wzmożoną dawką adrenaliny daje obraz innego wymiaru kartingu. Krótka przerwa i wracamy na tor. Tym razem jest jeszcze szybciej. Rafał Rulski, szef firmy 4race stojąc na torze udzielał wskazówek dotyczących punktów hamowania. Kilka kolejnych przejazdów, po każdej kolejne uwagi i korekty od zespołu. Następnie przerwa na obiad i przegląd gokartów. Po obiedzie, z każdym kolejnym stintem było coraz szybciej, by finalnie zakończyć z czasem 56 sek., co według ekipy jak na pierwszy start było świetnym wynikiem.

Czas czasem, jednak odczucia i wrażenia jakie zapewnia jazda gokartem profesjonalnym jest niesamowita. Dla nas, na co dzień startujących na gokartach max 11KM (używając nomenklatury z filmu Star Trek) wejście w WARP 8 ;D. Z przyjemnością dziękujemy całej ekipie za wspaniale spędzony dzień! Z czystym sumieniem polecamy każdemu udział w takim szkoleniu. Gwarantuje ono niezapomniane wspomnienia, wysoką dawkę adrenaliny a przede wszystkim przyjazną atmosferę. Z pewnością jeszcze wrócimy na takie szkolenie. Do zobaczenia na torze.

tekst, zdjęcia - Karolina Prucnal, Cezary Nalborski

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl