30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

Łódzki halowy tor kartingowy Racing Center Łódź lada dzień zaliczy jeden z najbardziej pracowitych weekendów. W sobotę odbędzie się najdłuższy w Polsce, bo 15-godzinny wyścig kartingowy na hali, który zakończy premierowy sezon cyklu Endurance Cup Poland. Z kolei w niedzielę rano do rywalizacji po wakacyjnej przerwie powracają najmłodsi uczestnicy serialu Junior Cup Poland.

ENDURANCE CUP POLAND

Dotychczasowe 8 rund długodystansowego cyklu ECP składało się z 3-godzinnych wyścigów. Pięciokrotnie dłuższy dystans będzie znacząco większym wyzwaniem pod względem fizycznym dla zawodników i organizatorów. Na ostatnią rundę zespoły mogą mieć aż 8 (zamiast 4) kierowców w teamie, a zdobyte punkty będą liczone potrójnie. W tej sytuacji rywalizacja o zwycięstwo, a w konsekwencji bilet na prestiżowy 24-godzinny wyścig kartingowy w Eupen wciąż jest w zasięgu kilku zespołów.

Możliwości stwarza przede wszystkim absencja kartingowego mistrza Polski i zdobywcy pucharu Roka w Junior Rok - Adama Szydłowskiego, lidera przewodzącego w punktacji Racing Center Team Junior, który w ten weekend startuje wyczynowo w Mistrzostwach Polski Młodzików. Jeżeli łódzki team RCTJ nie zdoła pojawić się na starcie, wówczas faworytem do zwycięstwa będą triumfatorzy dwóch rund - eXtreme Team Poland, który w finale ECP będą reprezentować Karol Załuski, Krzysztof Rudek oraz łódzki support w postaci Marcina Racewicza, Łukasza Lasoty i Francoisa Jacqueta. Szanse na końcowy triumf ma także stołeczny zespół BRT, specjalnie wzmocniony na 15-godzinny wyścig. Do Mariusza Książka i Przemysława Chlebosza dołączają wrocławianie Michał Gutt i Jarosław Kamieniarz. Paweł Kołodziej i Artur Pel startujący poza oficjalną klasyfikacją w lokalnym zespole Racing Center Team Poland spróbują pokonać trasę imprezy tylko we dwójkę.

W sobotę kierowcy rozpoczną wyścig o godz. 14:00, a poprzedzą go krótkie kwalifikacje. Zespoły wykonają 15 jednogodzinnych stintów, z czego ok. 21:30 nastąpi zmiana kierunku jazdy (wyścig rozpocznie się w kierunku odwrotnym do standardowego). Podczas 5 wyjazdów kierowca zespołu musi być doważony do 100 kilogramów . W pozostałych minimalna waga kierowcy z kaskiem to 80 kilogramów. Do zaliczenia będzie 20 postojów w alei pit-stop. Metę przewidziano o 5:00 nad ranem w niedzielę. Organizator przygotuje dla kierowców flotę topowych 9-konnych gokartów Sodi RX8. Impreza, jako jedna z nielicznych w Polsce, pozwala zdobyć punkty do międzynarodowego rankingu Sodi World Series Endurance Cup.

Chętni do wytrzymałościowej rywalizacji wciąż mogą się zapisywać, choć ponad połowa listy zgłoszeń jest już zapełniona. Wpisowe do imprezy wynosi 3000 złotych od teamu. W przypadku 8 kierowców w jednej ekipie jest to 375 zł od osoby.

Już dziś wieczorem zaplanowano specjalną edycję mini zawodów Time Attack w ramach treningu obu kierunków przed ECP. Oprócz tego oficjalne sesje testowe dostępne będą w piątek i w sobotę.

JUNIOR CUP POLAND

Kilka godzin po zakończeniu zawodów długodystansowych, na tor przy ul. Wydawniczej 5 w Łodzi wyjadą dzieci i nastolatki w ramach szóstej rundy Junior Cup Poland. W ogólnopolskim serialu mogą wystartować chłopcy i dziewczynki w dwóch kategoriach wiekowych (dzieci od 7 do 11 roku życia włącznie oraz do 15 lat). Młodsza grupa skorzysta z 5,5-konnych gokartów Sodi LR5 wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, regulowaną pozycję fotela, kierownicy oraz pedałów gazu i hamulca. Kierowcy w wieku 7-11 lat nie będą korzystać z systemu doważania. Ten będzie zastosowany w starszej grupie 11-15 lat (doważanie do 50 kg w ubiorze i kasku) i tutaj do dyspozycji będą już 9-konne Sodi RX8.

Oprócz klasyfikacji Junior Cup Poland, wszyscy będą mogli gromadzić punkty do międzynarodowego zestawienia Sodi World Series Junior Cup. Wpisowe do zawodów wynosi 159 złotych od kategorii (dzieci w wieku do 11 lat mogą startować także w grupie do 15 lat, ale zostaną doważone do 50 kg). Zawody ruszą o godz. 11:00 w niedzielę. W planie są sesje kwalifikacyjne i wyścig finałowy dla każdej z klas. Od 09:00 rano odbędą się oficjalne sesje treningowe, które już można rezerwować w recepcji toru lub za pośrednictwem facebooka Racing Center Łódź (koszt 8-minutowej sesji to 38 złotych, ilość miejsc ograniczona). W treningach mogą brać udział także trenerzy szkółek kartingowych.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl