21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej. Był to trzeci i ostatni już rok tej serii pucharowej. Wkrótce Gosia zdradzi plany na sezon 2018. 

Sezon Audi Sport TT Cup 2017 dobiegł końca. Ostatnia runda na Hockenheim rozstrzygnęła o zwycięstwie. Puchar czempiona i nagrodę w wysokości 150 tys. euro z przeznaczeniem na rozwój kariery w Audi Sport zabrał do domu Philip Ellis, który od początku był liderem stawki. W pewnym momencie realnym zagrożeniem dla niego stał się kierowca z Hiszpanii, Mikel Azcona, który wyszedł na prowadzenie po piątej rundzie. Nie udało mu się jednak utrzymać przewagi punktowej. 

Dla Gosi Rdest był to sezon wzlotów i upadków. Ostatecznie zawodniczka uplasowała się na wysokiej 6. lokacie w klasyfikacji generalnej. Były możliwości i szanse na wyższe miejsca jednak złamana noga w połowie sezonu znacznie utrudniła Gosi rywalizację na torze. 24-latka słynie z silnego charakteru i woli walki więc nawet takie przeciwności losu nie mogły jej powstrzymać – nie zrezygnowała z żadnego weekendu wyścigowego. 

Gosia Rdest sama tak podsumowuje sezon 2017 w Audi Sport TT Cup: 

„Chwile dobre i chwile złe przeplatały się ze sobą z rundy na rundę. Początek sezonu w Audi Sport TT Cup był fantastyczny, nie mogłam marzyć o lepszym. W pierwszych dwóch wyścigach otwierających sezon na torze Hockenheim dwa razy stałam na drugim stopniu podium. Wtedy też przeżyłam wspaniały moment, gdy prawie do ostatniego okrążenia prowadziłam wyścig. Zaczęło się wspaniale, drugie miejsce w generalce aż do drugiego wyścigu na Norisringu, kiedy to przydarzył mi się ten pechowy dzwon, który nie pozwolił mi ukończyć wyścigu i zepchnął mnie w dół tabeli. Potem złamana noga. W zasadzie to właśnie to zdarzenie w głupi sposób odebrało mi trzy ostatnie weekendy wyścigowe. Tego nie mogę odżałować. Bardziej niż z czasem i rywalami walczyłam tak naprawdę z samą sobą – z bólem, wytrzymałością, procesem rehabilitacji.

Na pewno dzięki temu jestem silniejsza. Nauczyłam się dobrze hamować prawą nogą – to jest plus tego złamania, chyba jedyny. Cieszę się, że mimo tego wypadku, w żadnym z wyścigów nie przestałam walczyć."

Ostatecznie skończyłam na P6. Ogólnie podsumowując, uważam, że sezon był OK. Jestem zadowolona, że mimo tych pechowych sytuacji, które się przytrafiały, cały czas cisnęłam do przodu. Cały czas byłam dla siebie surowa i wymagająca. 

W trakcie tego sezonu zdałam sobie sprawę jak ogromne wsparcie i falę ciepłych słów otrzymuję od moich kibiców. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, że otaczają mnie tacy wspaniali, oddani ludzie o pozytywnym nastawieniu do mnie, niezależnie od tego czy jest pudło czy go nie ma. Dziękuję również przyjaciołom i rodzinie, za to, że ze mną wytrzymywali i służyli radą, wsparciem i pocieszeniem. 

Sezon skończył się bardzo szybko. W tym roku zakończyła się również seria Audi Sport TT Cup. Przyszła pora na zmianę serii wyścigowej. Już wkrótce będę mogła podzielić się z Wami tym, co będę jechać w przyszłym roku. Czekam na nowe wyzwania i kolejny sezon. Jestem pewna, że przyniesie jeszcze więcej wrażeń.

Serdecznie dziękuję wszystkim Sponsorom, bez których moje ściganie nie byłoby możliwe: Ravenol, DEWALT, Epos Watches PL, HICO Medical Systems, Emka S.A., Emka-Trans - Safe Travels, Skydental, Happy Diet, A/B/C Profesjonalne Narzędzia”.

Punktacja TOP 10 Audi Sport TT Cup 2017 przedstawiała się następująco:

1. Philipp Ellis – 259 
2. Mikel Azcona – 235 
3. Tomasso Mosca – 196 
4. Milan Dontje – 193
5. Drew Ridge – 153  
6. Gosia Rdest – 149 
7. Keagan Masters – 148 
8. Yannik Brandt – 141 
9. Fabian Vettel – 122 
10. Simon Wirth – 105 

Był to już ostatni rok pucharu Audi, który był znakomitą szansą dla młodych kierowców, by szlifować swoje umiejętności i zaznaczyć swoją obecność w świecie motorsportu.  Dla wielu zawodników seria stała się przepustką do dalszej kariery. Zwycięzcami poprzednich edycji byli Jan Kisiel oraz Joonas Lappalainen. 

Gosia już od ponad 3 lat ściśle związana jest z marką Audi Sport. W przyszłym roku puchar TT nie będzie kontynuowany jednak Gosia zamierza pozostać w rodzinie Audi. Plany na przyszły sezon zdradzi już w następnym tygodniu. 

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl