18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

Karol Pasiewicz osiągnął historyczne dla Polski drugie miejsce podczas 23. edycji Winter Cup we włoskim Lonato - jednej z najbardziej prestiżowych imprez kartingowych z międzynarodowego kalendarza CIK-FIA. W historii imprezy trzecie miejsca na podium z naszych rodaków wywalczyli tylko Robert Kubica (1999 r. w kat. 100 Junior ) i Karol Basz (2016 r. w kat. OK).

W kategorii Mini Rok triumfował protegowany Mercedesa, Andrea Antonelli z fabrycznego zespołu Energy Corse. Lider włoskiej ekipy Revoultion Motorsport, Karol Pasiewicz wjechał na metę 0,230 sekundy za zwycięzcą finału. Najszybszy duet na podwoziach Energy wyprzedził prowadzącego przez 3/4 dystansu Cristiana Bertucę z fabrycznego teamu Evokart. Ruszający z pole position Piotr Protasiewicz odpadł na szóstym kółku po kontakcie z Norwegiem, Martiniusem Stenshornem.

Dopiero siódmy wynik 11-latka z Łodzi po wyścigach kwalifikacyjnych był spowodowany karą za nieregulaminowo wepchnięty zderzak w jednym z biegów (czołowy kontakt na okrążeniu dojazdowym!). Jednak przedfinałowy super heat na torze South Garda Karting był popisem jazdy Polaków, którzy zaliczyli dublet (Protasiewicz przed Pasiewiczem). W finale tor zaczął przysychać.

Łodzianin ruszał z czwartego pola i spróbował ataku po zewnętrznej. Niestety wjechał w kałużę, ale utrzymał gokarta na małym fragmencie wyasfaltowanego pobocza. Spadek na 14. lokatę nie podciął skrzydeł zdobywcy Rok Cup Italia, który szybko odrabiał straty. W połowie dystansu Polak jechał już na drugim miejscu za Bertucą. Podążający tuż za czołową dwójką Antonelli udanie wyprzedził Karola na 10. okrążeniu. Obaj zdołali jednak w końcu minąć prowadzącego Bertucę, dojeżdżając w tej kolejności już do mety.

"To były niesamowite zawody" - ocenił Karol Pasiewicz. "Na początku finału miałem groźny moment, gdy wpadłem w kałużę i musiałem odrabiać straty z drugiej dziesiątki. Na szczęście dobrze czuję się na przysychającym torze i szybko dogoniłem czołówkę. To duża sprawa być na podium Winter Cupu, o czym będzie mi przypominać ponad 3-kilogramowy puchar! Dziękuję zespołowi Revolution Motorsport za ciężką pracę nad poprawą naszego tempa oraz firmom Energy Corse, Kemppi, Hypertherm, Viktoria i Motorsporter.com za wsparcie w startach zagranicznych."

Zespół Revolution Motorsport pierwszy raz wystawiał gokarta Energy na oponach Bridgestone (używanych w kategorii Mini Rok), które mają zupełnie inną charakterystykę od ogumienia marki Vega (używanych w kategorii Mini 60, czyli m.in. serii WSK). Warunki pogodowe nie były stabilne, co nie ułatwiało znalezienia optymalnych ustawień. 

"To był dla nas bardo, bardzo trudny weekend" - przyznał Roberto Di Cioccio, szef Revolution Motorsport. "Wszystkie czołowe zespoły miały za sobą testy w Lonato już tydzień wcześniej. Karol miał w tym czasie obowiązki szkolne w Polsce, na czym oczywiście powinien skupić się najbardziej na tym etapie życia. Moi ludzie spisali się jednak fantastycznie. Ciężko pracowali między wyjazdami i w końcu znaleźli dobry balans. Pracowałem także nad mentalnością Karola i Polak osiągnął wspaniałe podium. Gdyby nie kiepski start to uważam, że wygrałby te zawody!"

Karol Pasiewicz powróci z ekipą Revolution do Lonato już za niecałe 2 tygodnie. W pierwszy weekend marca zaplanowano tam drugą rundę prestiżowego cyklu WSK Super Master Series.

Więcej informacji o kierowy z Łodzi można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej: www.karolpasiewicz.pl/.

Informacja praswa
Zdjęcia: 
FM Press

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl