18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, przybył tylko młodszy brat Maciej, który ścigał się w trzeciej rundzie Rok Cup Italia Area Nord. W finałowym biegu na mecie zameldował się 5-ty. Starszy z braci, Szymon – pisał i przygotowywał się w tym czasie do egzaminów maturalnych. W klasyfikacji generalnej po trzech rundach Maciek zajmuje 1-wsze miejsce. 

Młodszy brat Szyszko do startu w Jesolo przygotowywał się dość krótko, głównie ze względu na chorobę, przez którą udział w większej ilości treningów był niemożliwy. Kilka wolnych jazd musiało jednak wystarczyć, aby zapoznać się z nowym torem.

Niedzielne zmagania rozpoczęła czasówka, w której Maciek wykręcił 10-ty czas. W półfinale kierowca awansował na 9 pozycję. Prawdziwa walka miała miejsce w finale, gdzie na już dostrojonym podwoziu, Maciek wywalczył po zaciętym wyścigu 5-te miejsce, przy okazji uzyskując najlepszy czas wyścigu. 

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, Maciek po trzeciej rundzie w klasyfikacji generalnej zajmuje 1-wsze miejsce, natomiast starszy brat Szymon – spadł na 4-te miejsce . Braci Szyszko w akcji ponownie będziecie mogli zobaczyć już za miesiąc, w dniach 8-10.06.2018 r. w drugiej rundzie Mistrzostw Włoch ACI, które odbędą się w Sarno. 

Szczególne podziękowania Maciek i Szymon kierują w stronę temu ACR, Kamila Wódki, a także rodziców, dziadków oraz wszystkich trzymających kciuki. 

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl