21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. Czasówka, trzy wyścigi kwalifikacyjne i finał zmagań Rokkersów na włoskiej ziemi. Do słonecznej Italii przybyło aż 140 kierowców z wielu zakątków świata. Maciej po zaciętej walce koło w koło wygrał Finał Mistrzostw Włoch w kategorii Senior Rok i stanął na najwyższym stopniu podium , Szymon zajął 12. miejsce. 

Do włoskiej Adrii bracia Szyszko przyjechali jeszcze przed weekendem gdzie pod okiem zespołu ACR rozpoczęli treningi. W sobotę zmagania tradycyjnie otworzyły czasówki. W kategorii Senior Rok, liczącej 30 kierowców, Maciek uzyskał ósmy czas okrążenia, natomiast Szymon 14. Pierwszy bieg kwalifikacyjny zakończył się awansem chłopaków. Na mecie zameldowali się odpowiednio - szósty i dziesiąty.

Drugi wyścig to ponownie walka o jak najwyższe pozycje i kolejne zyskane oczka. Maciek ukończył bieg na trzecim miejscu, natomiast Szymon był siódmy. 

Niedzielną rywalizację otworzył trzeci wyścig kwalifikacyjny. Maciek startował z P3 i tak też dojechał na metę, natomiast Szymek był ósmy. Z takich pozycji bracia wystartowali do Finału ROK CUP ITALIA. Maciek, po zaciętej walce ,zameldował się na mecie pierwszy. Szymon dojechał 12., tracąc cztery oczka. 

Podczas tego wyścigowego weekendu w sobotę odbyło się również uroczyste zakończenie sezonu i rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej ROK CUP ITALY poszczególnych kategorii i stref. Maciej zajął 1 miejsce,a Szymek 3 pozycję wśród 59 sklasyfikowanych zawodników kategorii Senior Rok w najsilniejszej strefie północnej.

Maciej i Szymon serdeczne podziękowania składają rodzicom, dziadkom, zespołowi ACR, Kamilowi Wódce oraz wszystkim kibicom trzymającym kciuki. Teraz czas na chwilę odpoczynku, a już październiku wracają na tor, tym razem do włoskiego Lonato na FINAŁ ŚWIATOWY ROK-a.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl