Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji mistrzostw kartingu halowego Rental Kart Championship (RKC) 2019. Zawody odbyły się w centralnej części kraju – Łodzi. Kolejna, bo już trzecia odsłona była naprawdę dobrze przygotowaną imprezą na torze halowym Racing Center Łódź.

Nad prawidłowym przebiegiem RKC czuwało wiele osób: dyrektor Paweł Kołodziej, sędzia główny Artur Pel oraz niezastąpiony mechanik - Edek a także mnóstwo osób z obsługi technicznej oraz recepcyjnej.

Oficjalnie zawody RKC rozpoczęły się w piątek wyścigiem drużynowym Team RKC 2019. Na starcie stanęło aż 20 drużyn w składach 2-3 osobowych. Był to 3,5 godzinny wyścig ze zmianą kierunku jazdy oraz procedurami Pit-Stop&Go.

Zwycięzcami drużynowej rywalizacji zostali bracia Michał i Wojciech Grzyb z MG Racing Team z Krakowa. Pokonali oni 329 okrążeń w ciągu całej rywalizacji.

Miejsce drugie to zespół Hussarya w składzie z Adamem Szydłowskim oraz Pawłem Wojciechowskim ze stratą 1 okrążenia do zwycięzców. Trzecie miejsce wywalczyli eXtreme Orange Team Poland czyli Marcin Racewicz i Adrian Kowalski.

Zawody drużynowe to z pewnością dobra forma treningu, podczas którego można wypracować dobre tempo oraz strategię niezbędną podczas zawodów indywidualnych.

Sobota i niedziela to dni rywalizacji indywidualnej kierowców. Do rywalizacji przystąpiło 57 zawodników z różnych zakątków kraju i nie tylko. Wśród startujących pojawił się również kierowca z Niemiec oraz Francji.

Dwa dni rywalizacji RKC 2019 to 6 wyścigów eliminacyjnych, wyścig półfinałowy dla 39 najlepszych w eliminacjach oraz wielki finał dla najlepszej 13-tki. Dodatkowo podczas RKC wyróżniono zawodników w 5-ciu kategoria pucharowych oraz rozdano 120 specjalnie przygotowanych medali. Kierowcy ścigali się w obu kierunkach: normalnym oraz rewersie i mieli do wykonania strategiczne procedury Pit-Stop&Go w każdym wyścigu.

Wszyscy kierowcy reprezentowali wysoki poziom ale jeden z nich szczególnie zwrócił naszą uwagę. Mamy na myśli Adama Szydłowskiego, który wygrał wszystkie swoje wyścigi eliminacyjne, uzyskał w nich pole position podczas kwalifikacji oraz najlepszy czas jednego okrążenia podczas wyścigu.. Z dorobkiem maksymalnej ilości punktów wygrał półfinał. Był również najszybszy w “super qualach” i jako pierwszy przekroczył linię mety podczas biegu finałowego. Adam zebrał na swoim koncie 135 punktów wygrywając tym samym w dwóch kategoriach: Junior oraz klasyfikacji generalnej RKC 2019.

Drugim zawodnikiem, z dorobkiem 125 punktów, był reprezentant gospodarzy Mikołaj Pel, zdobywca tytułu I-wice mistrza w kategorii Junior oraz klasyfikacji generalnej RKC 2019.

II-wice mistrzem w kategorii Junior został Patryk Dobrowolski zdobywając 90 punktów.

Adrian Kowalski to zdobywca II miejsca RKC 2019 w klasyfikacji generalnej oraz najlepszy kierowca w kategorii Senior z dorobkiem 108 punktów.

W kategorii Senior II miejsce wywalczył Marcin Racewicz (104,5 pkt.) zaś III miejsce przypadło Danielowi Wysockiemu (95 pkt.)

W klasyfikacji generalnej startujący w kategorii Master na miejscu 6-tym uplasował się Jarek Kamieniarz zbierając na swoje konto 94 punkty. Tym samym zdobywając tytuł mistrza RKC w mastersach.

Na drugim miejscu podium stanął Karol Zaluski z ilością 86 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Mariusz Książek ze stratą zaledwie 4 punktów do Karola.

Musimy przyznać, że organizatorzy bardzo dobrze przygotowali zawody RKC 2019 - nie tylko od strony organizacyjnej czy sprzętowej. Podczas zawodów nie zabrakło relacji na żywo prowadzonej przez dyrektora zawodów na kanale YouTube oraz wyników live, które mógł śledzić każdy sympatyk kartingu z dowolnego miejsca na świecie.

Nie zabrakło także poczęstunku dla kierowców oraz przybyłych gości. Co wieczór odbywała się impreza integracyjna, podczas której można było odprężyć się przed wyścigami, porozmawiać czy też poznać kierowców z całego kraju.

Wśród wszystkich startujących, dobrze znanych nam kierowców, pojawiły się nowe twarze. To reprezentanci JMP Racing: Michał Tukaj oraz Klaudiusz Skowron. Był to ich wielki debiut w zawodach o randze krajowej. Jak sami podkreślili, cała oprawa oraz zawody bardzo im się spodobały i z pewnością spróbują swoich sił ponownie.

Czego zabrakło podczas RKC 2019? Z pewnością szybkich kobiet a przecież tych w naszym kraju jest coraz więcej. Stawka zawodów zdominowana została przez mężczyzn.

Klasyfikacja generalna RKC 2019: >>> Link <<<

RKC 2020, czyli przyszłoroczna edycja zawodów to z pewnością będzie jeden z najważniejszych punktów rywalizacji każdego zawodnika, który chce zmierzyć się z najlepszymi kartingowcami w kraju. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji wystartują również Panie! Do zobaczenia.