11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

30 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Na to pytanie na pewno odpowiedział sobie każdy, ...

23 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

W ostatnią sobotę odbył się długo wyczekiwany ...

08 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Genewa, 7 marca 2018 r. – podczas targów ...

W dniach 29-30 kwietnia 2017 roku odbyła się II runda serii Rotax Max Challenge Poland. Na torze w Słomczynie zobaczyliśmy czołówkę zawodników serii kartingowej Rotaxa w naszym kraju.

W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi - klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów, Maciej i Natalia Gładysz oraz Franciszek Belusiak.

Maciej Gładysz jadący w MICRO MAXIE podsumował ją 3 stopniem podium, oraz niemal 30 punktową przewagą nad vice-liderem klasyfikacji generalnej. Natalia Gładysz uplasowała się obok „pudła”- na 6 miejscu.

Maciek przybył do Słomczyna jako lider stawki MICRO MAX. Dobrą dyspozycję potwierdza już podczas czasówki, którą zalicza 2 rezultatem tracąc do prowadzącego 0.181s. Natalia do pierwszego sobotniego HEATu przystąpiła z 10 pola. Zewnętrzna linia startowa powoduje, że po starcie pierwszego biegu kwalifikacyjnego Maciej przesuwa się na 3 pozycję. Do mety stara się zagrozić Janowi Jóźwiakowi i ostatecznie zachowuje lokatę. Natalia utrzymując pewne i równe tempo, umiejętnie odpiera ataki rywali i zamyka pierwszą 10 stawki. W ostatnim sobotnim HEACIE Maciek awansuje na 2 miejsce. Niestety na ostatnim okrążeniu zostaje uderzony przez rywala i ponownie notuje 3 rezultat Mimo to podczas obu sobotnich wyścigów, kierowca notuje najlepszy czas okrążenia. Natalia awansuje na koniec dnia i po wywalczeniu 9 pozycji, do niedzielnego półfinału zapewnia sobie 10 pole startowe. 

Maciej inauguruje niedzielę licznymi pojedynkami z Maksem Obstem i Szymonem Szostakiem. Przez część wyścigu jedzie w ścisłej czołówce, lecz ostatecznie linię mety przecina 4. W finale Maciek nie zwalnia i kolejny raz dowodzi świetnej formy. Jego głównymi rywalami ponownie są Obst i Jóźwiak. Serię przetasowań podsumowuje 3 miejscem. Natalia walcząc o jak najlepszą pozycję, w półfinale przesuwa się w górę stawki i na mecie zjawia się 8. W finale konsekwentnie przyspiesza i awansuje 2 oczka- na 6 pozycję.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej tarnowianie zajmują bardzo dobre 2 miejsce.

W klasyfikacji generalnej MICRO MAXA Maciek jest liderem stawki (156 pkt), a Natalia zajmuje 5 pozycję (92 pkt).

Natomiast Franciszek Belusiak w kategorii Micro Max Pokazy radził sobie rewelacyjnie, jeździł dobrym tempem i zbierał cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów.

Pełni optymizmu czekamy na kolejne rundy zawodów.

Tradycyjnie składamy wielkie podziękowania dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejne rundy serii Rotax Max Challenge Poland 2017 zaplanowano na 12-13 maja na torze w Bydgoszczy.

Informacja prasowa
Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl