23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

26 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend najlepsi kierowcy kartingowi na ...

Siedmioro kierowców UNIQ Racing rywalizowała na torze kartingowym w Bydgoszczy w trzeciej rundzie Rotax Max Challenge Poland. Po zwycięstwo sięgnął Mateusz Pyłka, nowy lider klasyfikacji Senior.

Starszy z braci Pyłka, jadący w kategorii Senior, zdominował rywalizację, wygrywając wszystkie biegi, w których startował. Pierwszy weekend wyścigowy z tym zespołem zaliczyła Valeriya Shchygolieva, również startująca w kategorii Senior. W czasówce była ona szósta, a w kolejnych biegach zajmowała siódme miejsca.

W kategorii Junior przez cały weekend o zwycięstwo walczyli Sylwester Aleksejevas oraz Kamil Donicz. W czasówce zajęli oni odpowiednio 3. i 4. miejsce. Oba biegi kwalifikacyjne oraz przedfinał wygrał Aleksejevas, a Donicz dojeżdżął w nich jako drugi. W finale kierowcy ci dojechali odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

W kategorii Mini bardzo szybkie tempo prezentowali Oliwier Pyłka i Victor Obarzanek. Zaczęli oni od 2. i 3. miejsca w czasówkach, a następnie Pyłka wygrał oba wyścigi kwalifikacyjne, a Obarzanek był w nich 5. i 3. W przedfinale Pyłka dojechał jako pierwszy, ale otrzymał karę 10 sekund. Obarzanek był 5. W Finale Pyłka pokazał swój kunszt i awansował z siódmego na drugie miejsce. Obarzanek dojechał jako szósty.

Jednego reprezentanta zespół spod Kielc miał w kategorii Micro. Aleksander Wójcicki zaczął od 10. miejsca w czasówce, w wyścigach kwalifikacyjnych był 6. i 10, a kolejne biegi kończył na 6. miejscu i takie też miejsce zajął w zawodach.

Liderami kategorii Junior Max po trzech rundach są Kamil Donicz i Sylwester Aleksejevas.

Dzięki zwycięstwu w Bydgoszczy Mateusz Pyłka awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji Senior Max. Valeriya Shchygolieva zajmuje 4. miejsce.

Drugie miejsce w generalce kategorii Mini zajmuje Oliwier Pyłka, trzeci jest Victor Obarzanek, siódmy Kotaro Murai, a czternasty Jerzy Spinkiewicz.

W kategorii Micro Aleksander Wójcicki jest ósmy.

Kolejna runda Rotax Max Challenge Poland zostanie rozegrana 10 i 11 czerwca w Słomczynie.

Następnym startem UNIQ Racing będzie natomiast Rotax Max Eurochallenge na torze Salbris we Francji.

Informacja prasowa
Zdjęcie: Maciej Spinkiewicz

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl