18 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od dawna lubelski tor Cartmax nie cieszył się ...

11 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

W dniu 30 sierpnia, dzięki uprzejmości firmy ...

04 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od naszej ostatniej wizyty w stolicy małopolski ...

03 sierpień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Miniony weekend był rozstrzygającym dla ...

29 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Dzięki współpracy z Klubem Sportowym PROF już ...

26 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Już po raz drugi w tegorocznym sezonie seria Rok ...

16 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz ma za sobą fantastyczny weekend na ...

Gosia Rdest wystartowała gościnnie w jednej rundzie KIA Lotos Race i odniosła historyczny triumf. 24-latka została pierwszą kobietą, która wygrała wyścig za kierownicą Picanto. 

Gosia Rdest w miniony weekend potwierdziła znakomitą formę. Startując z 7. miejsca zdobyła złoto w wyścigu KIA Lotos Race na węgierskim torze Hungaroring. Był to gościnny występ Polki, która w tym sezonie ściga się w seriach TCR Germany i Audi Sport TT Cup, gdzie już podczas pierwszej rundy dwa razy stanęła na podium. 

Gosia nie kryła radości z wyniku: „Pierwsza styczność z autem, pierwszy raz z manualną skrzynią biegów na torze i pierwsze miejsce, także jestem bardzo zadowolona. Auto jest specyficzne, wymaga mądrych dohamowań i wiele wyczucia, ale da się kijanką szybko pojechać – jak to mówią mały, ale wariat!” 

Podczas wyścigu Gosia czerpała z doświadczeń zebranych na innych torach. Odrobiła lekcję z poprzedniego wyścigu i zrozumiała, że nie oszczędzając opon po dziesięciu okrążeniach na czele można stracić fotel lidera. W KIA Lotos Race Gosia wyczekała środkową część wyścigu i dzięki temu utrzymała tempo aż do końca rywalizacji. To pozwoliło jej jechać szybciej niż rywale i sięgnąć po największy puchar. 

Kolejny weekend wyścigowy Gosi to runda Audi Sport TT Cup już 25 – 27 maja na torze Nurburgring. 

W sezonie 2017 Gosię wspierają: DeWALT, Ravenol, Epos, Emka SA, Emka-Trans, Skydental, Happy Diet.

 

Informacja prasowa
Zdjęcie: Dominik Kalamus

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl