26 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend najlepsi kierowcy kartingowi na ...

21 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Łódzki halowy tor kartingowy Racing Center Łódź ...

Gosia Rdest wystartowała gościnnie w jednej rundzie KIA Lotos Race i odniosła historyczny triumf. 24-latka została pierwszą kobietą, która wygrała wyścig za kierownicą Picanto.

Gosia Rdest w miniony weekend potwierdziła znakomitą formę. Startując z 7. miejsca zdobyła złoto w wyścigu KIA Lotos Race na węgierskim torze Hungaroring. Był to gościnny występ Polki, która w tym sezonie ściga się w seriach TCR Germany i Audi Sport TT Cup, gdzie już podczas pierwszej rundy dwa razy stanęła na podium.

Gosia nie kryła radości z wyniku: „Pierwsza styczność z autem, pierwszy raz z manualną skrzynią biegów na torze i pierwsze miejsce, także jestem bardzo zadowolona. Auto jest specyficzne, wymaga mądrych dohamowań i wiele wyczucia, ale da się kijanką szybko pojechać – jak to mówią mały, ale wariat!”

Podczas wyścigu Gosia czerpała z doświadczeń zebranych na innych torach. Odrobiła lekcję z poprzedniego wyścigu i zrozumiała, że nie oszczędzając opon po dziesięciu okrążeniach na czele można stracić fotel lidera. W KIA Lotos Race Gosia wyczekała środkową część wyścigu i dzięki temu utrzymała tempo aż do końca rywalizacji. To pozwoliło jej jechać szybciej niż rywale i sięgnąć po największy puchar.

Kolejny weekend wyścigowy Gosi to runda Audi Sport TT Cup już 25 – 27 maja na torze Nurburgring.

W sezonie 2017 Gosię wspierają: DeWALT, Ravenol, Epos, Emka SA, Emka-Trans, Skydental, Happy Diet.