21 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Łódzki halowy tor kartingowy Racing Center Łódź ...

18 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od dawna lubelski tor Cartmax nie cieszył się ...

11 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

W dniu 30 sierpnia, dzięki uprzejmości firmy ...

04 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od naszej ostatniej wizyty w stolicy małopolski ...

03 sierpień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Miniony weekend był rozstrzygającym dla ...

29 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Dzięki współpracy z Klubem Sportowym PROF już ...

26 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Już po raz drugi w tegorocznym sezonie seria Rok ...

Druga runda tegorocznej serii Rok Cup Poland odbędzie się na torze w Bydgoszczy. Już niemal tradycyjnie, ze względu na dostępność toru, wyścigi półfinałowe i finałowe zostaną rozegrane w sobotę. 

Bydgoski kartodrom, zlokalizowany w dzielnicy Bartodzieje przy ulicy Fordońskiej 116, niedaleko rzeki Brdy, należy do najbardziej „zasłużonych” tego typu obiektów w naszym kraju. Pierwsze zawody rozegrano na nim w 1977 roku i aż dwukrotnie goszczono tutaj Kartingowe Mistrzostwa Europy (w 1977 i 1979 roku). Po zmianach ustrojowych, w 1994 roku zorganizowano na tym obiekcie Kartingowe Mistrzostwa Świata Formuły C, a w gronie uczestników tamtych zawodów znalazł się Włoch Jarno Trulli, późniejszy kierowca Formuły 1 (startował m.in. w zespołach Prost, Renault, Toyota i Lotus), który w 2004 wygrał wyścig o Grand Prix Monako.

Po problemach z prawem własności do jednej z działek, na której leży tor, obiekt został przebudowany i od 2012 roku w znacznie zmienionej konfiguracji z powodzeniem służy kartingowcom i nie tylko. Obecnie liczy 1017 m długości i 8-10 m szerokości,  a pochylenia niektórych zakrętów dochodzą do 7%.

Druga runda Rok Cup Poland, podobnie jak cały tegoroczny sezon, odbędzie się przy współpracy ze strategicznym sponsorem serii - koncernem PKN Orlen. Dodatkowo najlepsi kartingowcy zostali objęci programem wsparcia Akademii Orlen Team, w  ramach której otrzymują nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale także mogą wziąć udział w programie specjalistycznych szkoleń, testów i obozów przygotowawczych, prowadzonych przez czołowych trenerów i instruktorów.

A jak przedstawia się klasyfikacja generalna po pierwszej rundzie, którą rozegrano w Toruniu? W kategorii Baby Rok prowadzi Jan Przyrowski (A. Leszczyński/Elite Racing Development) -72 pkt., drugie miejsce zajmuje Mikołaj Kania (A. Wielkopolski/Elite Racing Development)- 67, a trzecie Franciszek Czapla (A. Leszczyński/Bambini Racing) - 63. W klasie Mini Rok na czele znajduje się Piotr Protasiewicz (Wallrav Racing Club) - 83, przed Karolem Pasiewiczem (A. Wielkopolski/V-Kart Racing Team) - 70 i Jakubem Szablewskim (A. Leszczyński/KRT Exprit Polska) - 54.

Klasyfikację Junior Rok otwiera Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet/Jastrzębski Racing)- 85, natomiast drugą lokatę zajmują ex aequo Filip Zagórski (A. Wielkopolski/ACR) i Adam Szydłowski (A. Leszczyński/D&D Motorsport), którzy zgromadzili po 51 pkt.

W Rok GP14 prowadzi Igor Lejko (Wallrav Racing Club/AMO Racing Team) - 84, przed Szymonem Urbaniakiem (A. Szczeciński) - 67 i Hubertem Kowalczykiem (A. Zielonogórski Duet/AMO Racing Team) - 53. Natomiast w Rok GP25 liderem jest znany z rajdów samochodowych Ariel Piotrowski (A. Kujawsko-Pomorski/ Lenartowicz Motorsport) - 73, drugą pozycję zajmuje Daniel Zając (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport) - 71, a trzecią Mariusz Szymczak (A. Leszczyński) - 53.

Wreszcie w klasie Shifter Rok prowadzi Wojciech Grzyb (A. Wielkopolski/MG Racing Team) - 80, przed Michałem Grzybem (A. Wielkopolski/MG Racing Team) - 65 i Dominikiem Zającem (Wallrav Racing Club) - 54 pkt.

W piątek, po oficjalnych treningach zaplanowano dwie serie wyścigów kwalifikacyjnych. Uroczyste otwarcie drugiej rundy Rok Cup Poland odbędzie się w sobotę (27 maja) o 9:15, natomiast o 10:10 rozpoczną się biegi półfinałowe, a od 12:15 zawodnicy wystartują do wyścigów finałowych. Na 14:50 zaplanowano ogłoszenie oficjalnych wyników, natomiast o 15:00 odbędzie się ceremonia rozdania nagród.

Informacja prasowa
Zdjęcie: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl