11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

30 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Na to pytanie na pewno odpowiedział sobie każdy, ...

23 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

W ostatnią sobotę odbył się długo wyczekiwany ...

08 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Genewa, 7 marca 2018 r. – podczas targów ...

Łodzianin reprezentujący Automobilklub Wielkopolski, Karol Pasiewicz umocnił się na pozycji wicelidera kategorii Mini Rok po drugiej serii kartingowego pucharu Rok Cup Poland. 11-letni wicemistrz Polski w miniony weekend zajął drugą lokatę na torze w Bydgoszczy, ustępując w swojej klasie jedynie Piotrowi Protasiewiczowi.

Piątkowy trening oficjalny decydujący o ustawieniu na starcie do pierwszego biegu kwalifikacyjnego wygrał łodzianin, a jego główny rywal odnotował dopiero czwarty czas. W pierwszym wyścigu Karol zaczął odjeżdżać stawce, ale Protasiewicz sumiennie odrabiał straty i trzymał się tuż za Pasiewiczem. Na ostatnim okrążeniu "Protas" skutecznie zaatakował lidera i wygrał bieg. Drugi bieg kwalifikacyjny ponownie przebiegał pod dyktando Pasiewicza, ale również tym razem Protasiewicz przeprowadził atak w samej końcówce. Kierowcy wjechali na metę niemal w tym samym momencie, a pomiar czasu wskazał, że kierowca z Łodzi był wolniejszy zaledwie o 3 tysięczne sekundy.

W sobotę Karol wyciągnął wnioski ze swojej jazdy. Po dwóch okrążeniach przedfinału przebił się na czoło stawki i już nie dał się przechytrzyć konkurentom. W głównym biegu finałowym w rywalizację Pasiewicza z Protasiewiczem wplątali się jeszcze Jakub Szablewski i kolega Karola z teamu V-Kart, Maciej Banaś. W efekcie Protasiewicz przebił się na pierwsze miejsce, odjeżdżając reszcie. Pasiewicz zdołał go dogonić, ale odzyskać pozycji lidera się nie udało. Ostatecznie Protasiewicz wygrał drugą rundę z rzędu, a Pasiewicz na otwarcie sezonu Rok Cup Poland zdobywa punkty za 2 drugie miejsca. Trzecie miejsce przypadło Banasiowi.

- Dziękuję Piotrkowi [Protasiewiczowi - red.] za zacięte pojedynki w Bydgoszczy - powiedział Karol Pasiewicz. - Byłem nieco zły na siebie, gdy dałem sobie odebrać w piątek zwycięstwa w biegach kwalifikacyjnych na ostatnich metrach. Miałem nadzieję, że sobota pojdzie lepiej. Owszem, udało się wygrać przedfinał, ale w finale pierwszego miejsca musiałem gratulować Piotrkowi. Mimo wszystko bardzo się cieszę z dwóch drugich miejsc. To i tak lepszy start sezonu niż w 2016. Z bycia w ścisłej czołówce na pewno cieszą się moi sponsorzy Kemppi, Hypertherm, Viktoria i Motorsporter.com, którym ogromnie dziękuję za wspieranie moich startów.

W klasyfikacji sezonu Protasiewicz zgromadził już 163 punkty, a Pasiewicz 144. Obaj odskoczyli rywalom, ponieważ zajmujący trzecie miejsce Jakub Szablewski (drugi w Mini Rok 2016) na koncie ma 104 punkty. Kolejną szansą na podreperowanie wyniku będzie weekend 9-11 czerwca. Wówczas na torze Słomczyn odbędzie się trzecia seria Rok Cup Poland połączona z pierwszą serią Kartingowych Mistrzostw Polski (gdzie Karol także wystartuje) i czwartą rundą Rotax Max Challenge Poland (w tym roku ten puchar łodzianin odpuścił).

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl