19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

25 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz powrócił w ten weekend do kartingu, ...

14 wrzesień 2018 | Przez: SPEEDMAN

To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. ...

22 sierpień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend poznaliśmy mistrzów, zdobywców ...

13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

Druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Gdańsk Baltic Cup dobiegła końca. Rajd okazał się być nie lada wyzwaniem zarówno dla startujących załóg jak i samochodów. Temperatura powietrza podczas zmagań dochodziła do 28 stopni co oznaczało że w środku aut rajdowych zawodnicy musieli zmierzyc sie z temperaturami rzędu 50 stopni.

W tych warunkach lubelska załoga Hubert Maj i Szymon Jasiński startująca w barwach Ursus Rally Team spisała się wyjątkowo dobrze zajmując trzecie miejsce w klasie OPEN N. Miejsce to dało załodze to po co przyjechała do Gdańska czyli dalsze przewodnictwo w klasyfikacji OPEN N  po dwóch rundach RSMP. Teraz zespół może liczyć na małą przerwę gdyż następny rajd odbędzie się dopiero w pierwszy weekend sierpnia i będzie to zaliczany do Mistrzostw Europy Rajd Rzeszowski.

Hubert Maj : Ukończyliśmy bardzo trudny rajd i to z ilością punktów, które przed rozpoczęciem zmagań bralibysmy w ciemno ! Jestem zauroczony jazdą po luźnej nawierzchni i uważam że to jest właśnie kwintesencja rajdów. Chciałbym bardzo podziękować naszemu głownemu partnerowi firmie Ursus a także firmom WAT, Maj-Max, Cartmax, Advercity.

Szymon Jasiński: Jesteśmy na mecie tego piekielnie trudnego rajdu i to jest najważniejsze. Inny powód do radości to to że wciaż pozostajemy liderami klasy OPEN N i mamy nadzieję, że będzie tak do końca sezonu. Nie ustrzeglismy się drobnych błędów i gdyby nie one możliwe było ukończenie jedno miejsce wyżej ale w ogólnym rozrachunku jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Słowa podziękowań należą się kierowcy ale także całemu zespołowi Ursus Rally Team oraz firmie Stec Motorsport za perfekcyjne przygotowanie samochodu. 

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl