13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

Karol Basz ma za sobą kwalifikacje przed drugą rundą mistrzostw Włoch GT, która w ten weekend rozgrywana jest na włoskim torze Misano. Polsko-japońska załoga zespołu Antonelli Motorsport wywalczyła piąte miejsce do pierwszego wyścigu oraz drugie do niedzielnego za sprawą świetnej jazdy krakowianina. 

Weekend rozpoczął od piątkowych treningów, w trakcie których ekipa Polaka zaprezentowała bardzo mocne tempo. Drugi czas w pierwszym z treningów oraz trzeci podczas popołudniowego pokazały, że podium z Imoli nie było przypadkowe i Karol Basz wraz z Takashim Kasaim ponownie będą walczyć o miejsca w czołowej trójce!

W trakcie kwalifikacji najpierw za kierownicą Lamborghini Huracana Super Trofeo zasiadł japończyk, któremu podczas Q1 udało się wykręcić piąty czas, który przełoży się na pozycję startową do dzisiejszego wyścigu. Gdy Karol zasiadł za kierownicą udało mu się podkręcić tempo i zająć drugie miejsce w Q2, co oznacza, że czarno-pomarańczowe Lamborghini rozpocznie niedzielny wyścig z pierwszej linii! 

Pierwszy wyścig, trwający 48 minut plus jedno okrążenie, rozpocznie się dziś o 19:25, natomiast drugi w niedzielę o 13:50. Oba z nich można oglądać na żywo na stronie www.acisport.it.

Misano przywitało nas bardzo upalną pogodą, co sprawia, że trzeba się idealnie wstrzelić w ustawienia samochodu, aby opony odpowiednio pracowały. W treningach wykonaliśmy dobrą pracę i jesteśmy już blisko optymalnego set-upu, ale na pewno jeszcze popracujemy z ekipą przed wyścigiem, aby wszystko było idealne. Tempo jest bardzo dobre, pozycje startowe również, więc mam nadzieję, że ponownie poczujemy smak szampana! Dziękuję firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, jak i również Minardi oraz Europart, a także wszystkim fanom za niesłabnące wsparcie! – powiedział Basz po kwalifikacjach.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl