13 lipiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Wyścigi profesjonalnych i piekielnie szybkich ...

25 czerwiec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz po raz kolejny pokazał, że talentu mu ...

24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

Koło Naukowe ADek z Politechniki Warszawskiej do Francji pojechało bronić głównego trofeum zdobytego rok temu na zawodach e-Kart Challenge w Limoges. Także tym razem studenci nie wrócili bez medalu.

Zawody miały miejsce w Limoges we Francji w dniach 30 maja – 1 czerwca, uczestniczyły w nich zespoły z Francji, Polski i Danii. W zeszłym roku zespół z Warszawy wrócił z zawodów nie tylko z nagrodami za rozwiązania techniczne, ale i główną nagrodą konkursu dla najlepszego zespołu. W konkurencjach sportowych typu sprint, endurance oraz  technicznych o nagrody walczyło tym razem ponad 20 zespołów. 

ADek uczestniczył w zawodach z nowym gokartem, który wyposażono w znacznie mocniejszy silnik synchroniczny o mocy szczytowej niemal 30 kW. W stosunku do poprzedniej konstrukcji zwiększono napięcie baterii do ponad 100 V, a także rozbudowano komputer pokładowy i połączono z większym, dotykowym ekranem. 

- Cieszymy się z sukcesu, ale idziemy dalej - mówi Łukasz Krawczuk vel Walczuk, szef koła ADek. - Osiągi można poprawić, musimy pomyśleć o ulepszeniu systemu zarządzania baterią i zwiększeniu mocy ładowarki, która ma znaczenie szczególnie w wyścigach kilkugodzinnych, gdzie liczy się liczba przejechanych okrążeń - dodaje.

Gokart pozwolił na przejechanie sprintu w czasie 30,45 sekund i tym samym osiągnięcie drugiego rezultatu. 

Zespół jest wspierany przez PolskiKarting.com.pl od ponad roku.

Informacja prasowa

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl