21 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Łódzki halowy tor kartingowy Racing Center Łódź ...

18 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od dawna lubelski tor Cartmax nie cieszył się ...

11 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

W dniu 30 sierpnia, dzięki uprzejmości firmy ...

04 wrzesień 2017 | Przez: PrezeS

Od naszej ostatniej wizyty w stolicy małopolski ...

03 sierpień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Miniony weekend był rozstrzygającym dla ...

29 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Dzięki współpracy z Klubem Sportowym PROF już ...

26 lipiec 2017 | Przez: SPEEDMAN

Już po raz drugi w tegorocznym sezonie seria Rok ...

Koło Naukowe ADek z Politechniki Warszawskiej do Francji pojechało bronić głównego trofeum zdobytego rok temu na zawodach e-Kart Challenge w Limoges. Także tym razem studenci nie wrócili bez medalu.

Zawody miały miejsce w Limoges we Francji w dniach 30 maja – 1 czerwca, uczestniczyły w nich zespoły z Francji, Polski i Danii. W zeszłym roku zespół z Warszawy wrócił z zawodów nie tylko z nagrodami za rozwiązania techniczne, ale i główną nagrodą konkursu dla najlepszego zespołu. W konkurencjach sportowych typu sprint, endurance oraz  technicznych o nagrody walczyło tym razem ponad 20 zespołów. 

ADek uczestniczył w zawodach z nowym gokartem, który wyposażono w znacznie mocniejszy silnik synchroniczny o mocy szczytowej niemal 30 kW. W stosunku do poprzedniej konstrukcji zwiększono napięcie baterii do ponad 100 V, a także rozbudowano komputer pokładowy i połączono z większym, dotykowym ekranem. 

- Cieszymy się z sukcesu, ale idziemy dalej - mówi Łukasz Krawczuk vel Walczuk, szef koła ADek. - Osiągi można poprawić, musimy pomyśleć o ulepszeniu systemu zarządzania baterią i zwiększeniu mocy ładowarki, która ma znaczenie szczególnie w wyścigach kilkugodzinnych, gdzie liczy się liczba przejechanych okrążeń - dodaje.

Gokart pozwolił na przejechanie sprintu w czasie 30,45 sekund i tym samym osiągnięcie drugiego rezultatu. 

Zespół jest wspierany przez PolskiKarting.com.pl od ponad roku.

Informacja prasowa

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl