23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

26 wrzesień 2017 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend najlepsi kierowcy kartingowi na ...

Koło Naukowe ADek z Politechniki Warszawskiej do Francji pojechało bronić głównego trofeum zdobytego rok temu na zawodach e-Kart Challenge w Limoges. Także tym razem studenci nie wrócili bez medalu.

Zawody miały miejsce w Limoges we Francji w dniach 30 maja – 1 czerwca, uczestniczyły w nich zespoły z Francji, Polski i Danii. W zeszłym roku zespół z Warszawy wrócił z zawodów nie tylko z nagrodami za rozwiązania techniczne, ale i główną nagrodą konkursu dla najlepszego zespołu. W konkurencjach sportowych typu sprint, endurance oraz  technicznych o nagrody walczyło tym razem ponad 20 zespołów. 

ADek uczestniczył w zawodach z nowym gokartem, który wyposażono w znacznie mocniejszy silnik synchroniczny o mocy szczytowej niemal 30 kW. W stosunku do poprzedniej konstrukcji zwiększono napięcie baterii do ponad 100 V, a także rozbudowano komputer pokładowy i połączono z większym, dotykowym ekranem. 

- Cieszymy się z sukcesu, ale idziemy dalej - mówi Łukasz Krawczuk vel Walczuk, szef koła ADek. - Osiągi można poprawić, musimy pomyśleć o ulepszeniu systemu zarządzania baterią i zwiększeniu mocy ładowarki, która ma znaczenie szczególnie w wyścigach kilkugodzinnych, gdzie liczy się liczba przejechanych okrążeń - dodaje.

Gokart pozwolił na przejechanie sprintu w czasie 30,45 sekund i tym samym osiągnięcie drugiego rezultatu. 

Zespół jest wspierany przez PolskiKarting.com.pl od ponad roku.

Informacja prasowa

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl