24 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 16-tego czerwca w krakowskiej hali ...

11 maj 2018 | Przez: SPEEDMAN

Tym razem do Włoch, a dokładniej do Jesolo, ...

22 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie ...

18 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz rozszerzy swój tegoroczny program w ...

10 kwiecień 2018 | Przez: SPEEDMAN

Bracia Szyszko odnotowali kolejne zwycięstwo w ...

30 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

Na to pytanie na pewno odpowiedział sobie każdy, ...

23 marzec 2018 | Przez: SPEEDMAN

W ostatnią sobotę odbył się długo wyczekiwany ...

Uczestnicy tegorocznej serii Rok Cup Poland tym razem spotkali się na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. Piąta runda najliczniejszych rozgrywek kartingowych w naszym kraju przebiegała pod znakiem ciekawych pojedynków i anomalii pogodowych, które utrudniały zawodnikom jazdę zwłaszcza podczas wyścigów kwalifikacyjnych.

Na szczęście nazajutrz aura okazała się bardziej łaskawa i nad okolicą zaświeciło piękne słońce. Przed startem do wyścigów przedfinałowych i finałowych, po raz kolejny w tym roku, zawodnicy nominowani do Akademii Orlen Team otrzymali po komplecie opon. Ufundował je partner strategiczny serii Rok Cup Poland – koncern PKN Orlen. 

W przeciwieństwie do poprzedniej rundy na Torze Poznań, rywalizacja na trudnym technicznie obiekcie w Starym Kisielinie preferowała nie tyle prędkość, ile bezbłędną jazdę i umiejętność wykorzystania całej szerokości toru. Jak się okazało, nie mieli z tym problemów czołowi zawodnicy nawet w najmłodszej kategorii Baby Rok. Tutaj swoją klasą pokazał Mikołaj Kania (A. Wielkopolski/Elite Racing Development), który po nieco słabszym występie w Przeźmierowie triumfował zarówno w przedfinale, jak i w finale 5. rundy. Na drugim stopniu podium stanął Antoni Derebecki (A. Rzemieślnik/ST-Racing Maranello Polska), a na trzecim zwycięzca poprzedniej rundy – Franciszek Czapla (A. Leszczyński/Bambini Racing), który pozycję wicelidera stracił na ostatnim okrążeniu.

Pojedynek o zwycięstwo w klasie Mini Rok toczyli ze sobą: Piotr Protasiewicz (Wallrav Racing Club) i Karol Pasiewicz (A. Wielkopolski/V-Kart Racing Team). Podobnie jak na Torze Poznań, przedfinał wygrał Protasiewicz, ale w finale, po zaciętym i wyrównanym pojedynku, szybszy był Pasiewicz. Na trzecim miejscu w obu wyścigach finiszował Maciej Banaś (A. Leszczyński/V-Kart Racing Team). 

W klasie Junior Rok tym razem obyło się bez niespodzianki. Kolejność czołowej trójki dwukrotnie była identyczna: triumfował Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet/Jastrzębski Racing) przed Adamem Szydłowskim (A. Leszczyński/D&D Motorsport) i Franciszkiem Palmirskim (A. Wielkopolski/D&D Motorsport). Rewelacyjny w Przeźmierowie Jakub Szablewski (A. Leszczyński/KRT Exprit Polska) tym razem musiał zadowolić się czwartą lokatą w półfinale i dopiero ósmą w finale. Tuż za zdobywcami miejsc na podium zawody ukończył Filip Zagórski (A. Wielkopolski/ACR), za którym linię mety przejechali: Aleksander Klimaszewski (A. Polski/D&D Motorsport) i Mateusz Lenart (TMSM Sparta Wrocław/Birel Art Poland).

Jak na razie nie ma mocnych na Igora Lejko (Wallrav Racing Club/AMO Racing Team) w klasie Rok GP14. Za liderem klasyfikacji sezonu w Starym Kisielinie dwukrotnie finiszowali: Kacper Szczurek (TTSK K-Team Tarnów/Speed Kart) i Marcin Zając (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport). Z kolei w kategorii dla najstarszych zawodników, Rok GP25, dwa zwycięstwa odniósł Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet/ACR) przed Danielem Zającem (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport) i Mariuszem Szymczakiem (A. Leszczyński). Co ciekawe, na siódmej pozycji wyścig finałowy ukończył Grzegorz Protasiewicz (Wallrav Racing Club) – brat znanego żużlowca, Piotra Protasiewicza (który także startował w kartingu), i wujek Piotra – juniora z kategorii Mini Rok. 

Pod nieobecność Lukasa Korbeli, w kategorii Shifter Rok dwa zwycięstwa odniósł Wojciech Grzyb (A. Wielkopolski/MG Racing Team). W finale pokonał on Mikołaja Cegielskiego (A. Wielkopolski/ST-Racing Maranello Polska) i swojego starszego brata, Michała Grzyba (A. Wielkopolski/MG Racing Team), który nie wystartował do przedfinału z powodu problemów technicznych.

Następna runda Rok Cup Poland odbędzie się w dniach 21-23 lipca na Torze Poznań, gdzie rozegrana zostanie także druga seria Kartingowych Mistrzostw Polski.

Informacja prasowa
Zdjęcia: Media4U

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl