11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Już po raz drugi w tym roku seria Rok Cup Poland gościła w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. Rozgrywki najliczniejszej serii kartingowej w naszym kraju wchodzą w decydującą fazę, a siódma runda, rozegrana na torze Wallrav Race Center, była zarazem przedostatnią w tegorocznym sezonie.

Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia zawodów promotor Rok Cup Poland, Andrzej Ościk, już po raz kolejny w tym sezonie wręczył zawodnikom nominowanym do Akademii Orlen Team po komplecie opon, które ufundował partner strategiczny serii – koncern PKN Orlen. 

Mimo wakacyjnego okresu, na starcie siódmej rundy stanęło ponad 90 zawodników i zawodniczek. W kategorii Baby Rok znakomicie zaprezentował się Jan Przyrowski (A. Leszczyński/Elite Racing Development), który po zwycięstwie w przedfinale, w finałowym wyścigu wyprzedził Kacpra Turoboyskiego (A. Leszczyński/Bambini Racing) i Mikołaja Kanię (A. Wielkopolski/Elite Racing Development). W klasie Mini Rok trwa zwycięska seria Piotra Protasiewicza (Wallrav Racing Club). Syn znanego żużlowca po zaciętych pojedynkach wyprzedził swojego największego rywala, Karola Pasiewicza (A. Wielkopolski/V-Kart Racing Team), oraz Macieja Banasia (A. Leszczyński/V-Kart Racing Team) i jest już tylko o krok od triumfu w klasyfikacji generalnej tegorocznego sezonu. 

Dramatyczny przebieg miała rywalizacja w klasie Junior Rok. Tuż przed rozpoczęciem finałowego wyścigu zaczął padać deszcz, co sprawiło, że zielonogórski tor stał się bardzo śliski. Po starcie na prowadzenie wyszedł Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet/Jastrzębski Racing), ale z trudnymi warunkami nie poradziło sobie kilku zawodników, którzy, wypadając z toru, doprowadzili do przerwania wyścigu. Po jego wznowieniu na czoło wyszedł zwycięzca przedfinału – Adam Szydłowski (A. Leszczyński/D&D Motorsport), który dotarł do mety przed Filipem Zagórskim (A. Wielkopolski/ACR) i Alanem Lalakiem (HAWI Racing Team). Jako czwarty finiszował Jakub Szablewski (A. Leszczyński/KRT Exprit Polska), piąty był Mateusz Lenart (TMSM Sparta Wrocław/Birel Art Poland), szósty – Aleksander Klimaszewski (A. Polski/D&D Motorsport), natomiast Janicki ukończył zawody na siódmym miejscu.

Pod nieobecność Igora Lejko (Wallrav Racing Club/AMO Racing Team), który po serii zwycięstw ma już zapewnione pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji, w klasie Rok GP14 najszybszy okazał się Marcin Zając (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport). Drugą lokatę zajął Hubert Kowalczyk (A. Zielonogórski Duet/AMO Racing Team), a trzecią – Daniel Zając (Wallrav Racing Club/D&D Motorsport), który tym samym triumfował w klasie Rok GP25. Podium w tej kategorii uzupełnili: Mariusz Szymczak (A. Leszczyński) i Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet/ACR). 

Tymczasem Igor Lejko postanowił do końca sezonu spróbować swoich sił w klasie Shifter Rok. Debiut w tej kategorii ukoronował zajęciem miejsca na podium. Triumfował Lukas Korbela (A. Śląski), drugi był Lejko, trzeci – Mikołaj Cegielski (A. Wielkopolski/ST-Racing Maranello Polska), natomiast na czwartej pozycji finiszował Wojciech Grzyb (A. Wielkopolski/MG Racing Team), który wygrał wyścig przedfinałowy. 

Ostatnia runda Rok Cup Poland 2017 odbędzie się w dniach 9-10 września w Toruniu.

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl