11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Dysponując chwilą czasu postanowiliśmy pojawić się na niedzielnej „pojeżdżawce” na lubelskim torze CARTMAX i powspominać dawne dobre czasy.

Jak zapewne większość naszych czytelników wie że to tu stawialiśmy swoje pierwsze kroki w tym sporcie i dlatego jest to dla nas wyjątkowe miejsce.

Ze starej ekipy „upalaczy” spotkaliśmy zaledwie dwóch kierowców oraz jak zawsze przyjazną obsługę toru, która jest nam dobrze znana. Jeszcze większą radość przyniosła nam jazd na jednych z ostatnich gokartów polskiej produkcji – Tobi Kart. Choć leciwe to nadal dają wiele frajdy z jazdy. Ich specyficzna budowa i prowadzenie na pewno będzie niezapomnianą przygodą na całe życie.

Ciężko nam było dorównać miejscowym kierowcom, którzy bywają tu znacznie częściej niż my. Jednak sam fakt możliwości wspólnej rywalizacji dał nam wiele satysfakcji.

Po 3 przejazdach udało nam się zdobyć kilka cennych informacji. Pierwsza z nich to zakup nowych gokartów Sodi Kart przez właścicieli. Bardzo nas ten fakt ucieszył pod wieloma względami. Po pierwsze tak fajny tor potrzebuje prestiżowych wózków. Po drugie będzie to motywacja do reaktywacji zawodów, których dawno na torze nie było a słyszeliśmy od kierowców że chętnie powalczyli by znów na lubelskim torze. Zakupione gokarty to najnowszy model SR-5, zaprezentowany na początku roku na Targach Kartingowych. Do pierwszy testów trzeba jeszcze poczekać kilka dni.

Podobno od września pojawi się również nowy układ toru. Stara nitka z pewnością już się nieco znudził a nowy tor przygotowany pod nowe gokarty jeszcze bardziej uatrakcyjni to miejsce.
Właściciele szykują jeszcze kilka innych niespodzianek, ale o nich dowiecie się osobiście odwiedzając lubelski tor na początku września.

Zapraszamy do śledzenia strony CARTMAX na Facebook’u - https://www.facebook.com/cartmax/

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl