11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

Po pięknej i emocjonującej jeździe Kacper Szczurek wjechał do ścisłego finału, gdzie po pasjonującym pojedynku ostatecznie zajął 2 miejsce w kategorii Senior Rok oraz bardzo dobra postawa reszty naszych zawodników - tak w skrócie można podsumować ostatnie międzynarodowe zmagania zawodników kartingowych z tarnowskiego klubu. 

Przypomnijmy tylko, ze na starcie zawodów stanęło 5 młodych zawodników klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Kacper Szczurek wystartował w kategorii Senior Rok, a Kajetan Gawron i Gabriel Łukasiewicz wystartowali w kategorii Mini Rok oraz Marcel Kuc i Adam Micał wystartowali w kategorii Junior Rok.

Ostatni akcent sezonu już za nami, czyli International Final ROK CUP 2017 - tzw. Mistrzostwa Świata serii Rok. Największa i najważniejsza w tym sezonie impreza kartingowa na świecie - serii Rok odbyła się w dniach 11-14 października br. na włoskim torze South Garda Karting w Lonato.

W tej najbardziej prestiżowej i mocno obsadzonej imprezie kartingowej serii Roka ostatecznie wystartowało 415 kierowców, z tego bardzo liczna grupa 46 zawodników z Polski.

Kacper Szczurek startujący wśród 81 zawodników w kategorii Senior Rok, zajmował po kwalifikacjach - 4 miejsce, po biegach kwalifikacyjnych - 2 miejsce, a w Wielkim Finale - 2 miejsce. Z kolei Marcel Kuc wystartował w kategorii Junior Rok. Po kwalifikacjach pośród 97 zawodników był 42, po biegach kwalifikacyjnych zajął 23 miejsce, a w Wielkim Finale dopadł pech Marcela po incydencie nie ukończył wyścigu i został sklasyfikowany na 34 miejscu.

Natomiast drugi nasz reprezentant w kategorii Junior Rok Adam Micał po kwalifikacjach zajmował 35 pozycję, po biegach kwalifikacyjnych 45 miejsce, a w Finale B ostatecznie zajął 23 miejsce. Z kolei w kategorii Mini Rok Gabriel Łukasiewicz, po kwalifikacjach zajmował 136 pozycję, po biegach kwalifikacyjnych 44 pozycję, natomiast Kajetan Gawron po kwalifikacjach zajmował 76 pozycję, a po biegach kwalifikacyjnych 47 pozycję. Ostatecznie po walecznej postawie nie udało się przebić im do ścisłych finałów. Należy podkreślić fakt, że startowali w stawce aż 162 zawodników swojej kategorii. 

Podsumowując, było bardzo dużo dobrego ścigania, sporo walki i niesamowicie ciężko, a rywale wymagający. Podczas całej rywalizacji nasi kierowcy radzili sobie ze zmiennym szczęściem, niekiedy mając trochę pecha, ale jedno jest pewne - każdy z nich dawał z siebie wszystko! Wielkie gratulacje dla Was za piękną walkę do samego końca!

Oficjalne wyniki Polaków, które osiągnęli startując w ścisłych finałach swoich kategorii:

Kategoria MINI ROK:

Karol Pasiewicz - 8 miejsce
Piotr Protasiewicz - 9 miejsce
Tymoteusz Kucharczyk - 14 miejsce
Grabowski Kamil - 30 miejsce

Kategoria JUNIOR ROK:

Adrian Janicki - 11 miejsce
Jakub Szablewski - 23 miejsce
Marcel Kuc - 34 miejsce

Kategoria SHIFTER ROK:

Lukas Korbela - 11 miejsce
Michał Grzyb - 16 miejsce
Wojciech Grzyb - 26 miejsce

Kategoria SENIOR ROK:

Bartosz Mila - 1 miejsce
Kacper Szczurek - 2 miejsce
Szymon Szyszko - 6 miejsce
Maciej Szyszko - 13 miejsce
Igor Lejko - 20 miejsce
Hubert Kowalczyk - 24 miejsce
Mateusz Kaprzyk - 27 miejsce
Marcin Zając - 31 miejsce
Szymon Urbaniak - 34 miejsce

Jeszcze raz WIELKIE BRAWA dla Wszystkich Polaków za rewelacyjną walkę i stworzenie niezwykle pięknego widowiska na torze!

Informacja prasowa
Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl