19 luty 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Pasiewicz osiągnął historyczne dla Polski ...

23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

Zawodników startujących w JMP Racing Team Challenge czeka w 2018 roku duża zmiana. Areną zmagań nie będzie już Autodrom Sosnowiec, lecz tor S-Kart w Bytomiu. Za nami inauguracja rozgrywek. 8 stycznia zespoły starły się ze sobą po raz pierwszy, a frekwencja była jak za najlepszych czasów. Do rywalizacji stanęły bowiem 23 duety.

Od samego początku JMP Racing Team Challenge 2018 zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Nowy tor o innym typie nawierzchni, nowi zawodnicy - to miało zagwarantować nowe rozdanie i niemałe trzęsienie w czołówce zespołów w klasyfikacji generalnej. I zagwarantowało. Duża frekwencja i wysoki poziom uczestników sprawiły, że sam awans do finału był nie lada wyczynem, a każdy błąd popełniony przez zawodnika w przedfinale powodował szybsze bicie serca u team partnera. 

Zawody zostały przeprowadzone według dobrze znanej formuły. Najpierw reprezentant każdego teamu walczył o najlepszy czas w kwalifikacjach, a następnie zespoły rywalizowały ze sobą w przedfinałach. Do finału awansowało 10 najlepszych zespołów.

W finale najlepsza była dwójka Kapkowski Karting #1 w składzie Marcin Kapkowski/Jan Paluch. Za nimi uplasowali się Adam Jeżewski i Robert Hausner z Agero Riri. Podium uzupełnili zwycięzcy JMP Racing Team Challenge 2017, czyli Team eM w składzie Michał Góra i Maciej Wyszyński.

Na 12 lutego zaplanowano II odsłonę tegorocznych zmagań. Zapisy przyjmowane są w wydarzeniu na Facebooku oraz pod numerem telefonu 608 609 490. Koszt udziału to 140 PLN za team. Wpisowe płatne w kasie toru.

 

Informacja prasowa
Zdjęcia: JMP Racing

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl