19 luty 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Pasiewicz osiągnął historyczne dla Polski ...

23 grudzień 2017 | Przez: SPEEDMAN

Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League - ...

14 listopad 2017 | Przez: SPEEDMAN

362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze ...

28 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Był pot, były łzy, błędy, kary, adrenalina i ...

21 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Gosia Rdest ukończyła sezon Audi Sport TT Cup na ...

18 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Sukcesem polskich kartingowców zakończyła się 15. ...

14 październik 2017 | Przez: SPEEDMAN

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok ...

Na torze Adria Karting Raceway światowa czołówka kierowców kartingowych odbyła oficjalne treningi przed nowym sezonem prestiżowego cyklu WSK Master Series. Wśród liderów kategorii Mini 60 był Karol Pasiewicz z Łodzi, którego w topowym cyklu wystawi włoska ekipa Revolution Motorsport, wspierana przez fabryczny zespół Energy Corse.

Oficjalne treningi przeprowadzono w sobotę i niedzielę, ale większość kierowców pod Wenecją jeździła już w piątek. Najszybszy kierowca na ramie Energy (w kategorii Mini), Karol Pasiewicz w kilku sesjach testował ustawienia m.in. najnowszego podwozia przygotowanego przez producenta na sezon 2018. Do testów nie wykorzystywano najlepszych podzespołów, a mimo to, aktualny zdobywca Rok Cup Italia trzymał tempo czołówki, kilkukrotnie wykręcając drugi czas w sesji.

- "Takie treningi bardzo pomagają być jeszcze szybszym" - przyznał Karol Pasiewicz. - "Zespół Revolution sprawdzał jak nasz gokart prowadzi się na różnych ustawieniach. Czasami jechało się naprawdę ciężko, ale w końcu zawsze udawało się zrobić dobry czas. Myślę, że jest szansa na fajny wynik, ale rywale też na pewno przygotują się jeszcze lepiej, więc czeka nas niezłe ściganie."

Już od czwartku na torze w Adrii rusza WSK Champions Cup - rozgrzewkowe zawody przed głównym cyklem Master Series. Ten także rozpocznie się w Adrii jeszcze tydzień później. Pozostałe rundy będą gościć znane obiekty jak Lonato, La Conca i Sarno. W sezonie 2018 partnerami 11-letniego kierowcy z Łodzi są Revolution Motorsport, Energy Corse, Kemppi, Hypertherm, Viktoria i Motorsporter.com.

Więcej informacji o zawodniku można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej www.karolpasiewicz.pl/.

Informacja prasowa

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl