21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Karol Basz w sezonie 2018 będzie mierzył się z całą paletą nowych wyzwań. Po bardzo udanych startach w mistrzostwach Włoch GT przyszedł czas na kolejny krok w karierze Polaka, który będzie ścigał się w nowym zespole, w nowym samochodzie, a także z nowym partnerem. Wszystko po to, aby walczyć o jak najwyższe lokaty w prestiżowym cyklu Lamborghini Super Trofeo Europe!

Pierwszy weekend pucharu odbędzie się na Włoskim torze Monza, który jest doskonale znany polskim kibicom z goszczenia chociażby Formuły 1. Pętla o długości 5793 metrów jest nazywana świątynią prędkości i jest jednym z najszybszych torów na świecie. Wszystko za sprawą bardzo długich prostych i niewielkiej liczby zakrętów, jednak taka konfiguracja nie oznacza, że zawodnicy mają łatwe zadanie. Każdy zakręt Monzy jest jeszcze ważniejszy niż na innych obiektach, gdyż drobny błąd na wyjściu skutkuje niższymi prędkościami na końcu prostej i może zadecydować o zwycięstwie lub porażce.

Basz doskonale zna Monze – nie tylko z zeszłorocznych startów i testów w ramach mistrzostw Włoch, ale także z czasów kartingu. Jeden z zespołów Polaka miał siedzibę niedaleko tej włoskiej miejscowości, co oznacza, że nasz zawodnik zna nie tylko układ toru, ale każde drzewo znajdujące się w parku okalającym obiekt. To doświadczenie będzie bezcenne podczas inauguracji sezonu, gdyż Karol będzie ścigał się w barwach nowego zespołu jakim jest Imperiale Racing, a także z nowym partnerem zespołowym – Vito Postiglione. Włoska ekipa jednak wielokrotnie potwierdzała swoje możliwości sięgając po liczne tytuły w najróżniejszych seriach, w tym także w super pucharze Lamborghini, więc można się spodziewać, że samochód Polaka będzie szybki już od pierwszego okrążenia.

Weekend Lamborghini Super Trofeo Europe rozpocznie się już w piątek, kiedy o godzinie 11:40 rozpocznie się pierwszy, trwający godzinę trening. Tego samego dnia zawodnicy jeszcze raz sprawdzą swoje pucharowe Huracany na torze – tym razem o 16:10. Na sobotę zaplanowano sesję kwalifikacyjną oraz pierwszy wyścig – kolejno o godzinie 10:35 oraz 15:10. W niedzielę zaś zawodnicy zmierzą się po raz drugi zamykając weekend na Monzy o godzinie 12:20.

Transmisje z obu wyścigów będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube – https://www.youtube.com/user/TheSuperTrofeo

„Już w ten weekend zaczynamy sezon Lmaborghini Super Trofeo Europe. Pierwsze spotkanie z nowym zespołem, a także nowym samochodem na pewno nie będzie łatwe, jednak jestem przekonany, że możemy wykonać dobrą robotę. Dobrze znam tor z poprzednich startów, a Imperiale Racing ma niesamowite doświadczenie, więc jestem pewny, że proces aklimatyzacji przebiegnie bardzo szybko. Ja zresztą bardzo mocno pracowałem przez zimę zarówno fizycznie, jak i na symulatorze, więc czuje się dobrze przygotowany do weekendu. Najważniejsze będą kwalifikacje i jeśli tylko wraz z Vito przejedziemy dobre okrążenia, to wynik weekendu powinien być całkiem pozytywny, bo w wyścigach na pewno sobie poradzimy.

Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom, mojemu nowemu głównemu sponsorowi jakim jest firma Olimp, a bez której starty w pucharze Lamboghini nie byłyby możliwe. Nieocenioną pomocą służyły nam również firmy Genpharma, Eneos i Cronic, właściciel sklepu RallyShop.pl oraz ekipa Triton Racing, a także nasz patron medialny, portal Interia.pl” – powiedział Karol Basz przed zawodami we Włoszech.

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl