21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

28 grudnia - jak co roku - na torze Autodrom Vysoke Myto rozegrany został 3-godzinny wyścig Kocka Cup. Była to już 18. edycja wydarzenia organizowanego przez czeski team OK Kart, które tradycyjnie zamyka sezon ścigania w kategorii Honda Endurance. Na starcie stanęło 19 zespołów, które w trudnych warunkach musiały się zmierzyć nie tylko z rywalami, ale i z własnymi słabościami.

Po raz pierwszy w wyścigu Zimni Pohar Kocka Cup wystartowała załoga wystawiona przez JMP Racing, będąca tym samym jedynym polskim zespołem w stawce. Barwy teamu reprezentowali Marek Piechuła, który na co dzień startuje w kategorii KZ2, oraz debiutant Michał Wowra, który w sezonie 2019 wystartuje w pełnym cyklu Mistrzostw Czech Honda Endurance oraz Honda GX390 Sprint.

Po 3 godzinach rywalizacji JMP Racing minęło metę wyścigu na 7. miejscu, udanie debiutując w gronie bardziej doświadczonych konkurentów. Obaj zawodnicy zgodnie przyznali, że za rok powrócą i powalczą o lepszą lokatę, choć póki co koncentrują się na wyzwaniach, jakie przyniesie im sezon 2019.

Marek Piechuła: "To był udany wyścig w naszym wykonaniu. W przypadku suchego wyścigu naszym celem była walka o pozycje na podium. Byliśmy jednak świadomi, że w przypadku mokrej lub - co gorsza - ośnieżonej nawierzchni osiągnięcie tego celu będzie trudniejsze. Mimo wszystko jednak nasze tempo było całkiem niezłe, a wraz z postępem wyścigu ulegało poprawie. Siódme miejsce cieszy, choć strata kilku sekund do szóstej lokaty powoduje lekki niedosyt - szczególnie, że mówimy tutaj o wyniku trzygodzinnej batalii. Ten wyścig dostarczył nam wiele doświadczenia, które pozwoli lepiej przygotować się do kolejnej edycji Kocka Cup oraz pomoże w uchwyceniu kluczowych kwestii pod kątem Mistrzostw Czech Honda Endurance w sezonie 2019. Gratuluję Michałowi udanego debiutu. To dobry prognostyk na przyszłość.”

Michał Wowra: "Dla mnie ten wyścig to był przede wszystkim ważnym debiutem i sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem 2019, który będzie moim pierwszym w kartingu. Celem było dać z siebie wszystko i wyciągnąć wnioski przed pierwszym wyścigiem Mistrzostw Czech. Cieszę się z wyniku, ponieważ był to dla mnie pierwszy raz na torze Vysoke Myto, pierwszy raz na mokrej nawierzchni i pierwszy tak długi wyścig. Trzygodzinna walka o jak najlepszą pozycję wśród doświadczonych zawodników w trudnych warunkach pogodowych była dla mnie cenną lekcją. Patrzę optymistycznie w przyszłość i zabieram się do pracy, by być gotowym na pierwszy wyścig w sezonie.”  

Jeśli jesteście zainteresowani startami w Mistrzostwach Czech Honda Endurance, zespół JMP Racing zachęca do kontaktu. Dane kontaktowe znaleźć można na stronie www.jmpracing.pl oraz na naszym fan page’u na portalu społecznościowym Facebook.

- Galeria zdjęć z XVIII Zimni Pohar Kocka Cup: link
- Wyniki XVIII Zimni Pohar Kocka Cup: link

Informacja prasowa
Zdjęcia: 
FotoSport.cz

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl