21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

We wtorek 7 stycznia 2020 wystartował nowy sezon amatorskiej serii kartingowej JMP Racing Team Challenge, która od 2011 roku organizowana jest przez zabrzański zespół kartingowy JMP Racing. Na starcie inauguracyjnych zawodów rozegranych na torze Autodrom Sosnowiec stawiło się 15 teamów, a wśród nich pierwsza trójka klasyfikacji generalnej sezonu 2019.

Od samego początku zapowiadały się niemałe emocje. Pole position i tym samym pierwszy punkt do klasyfikacji generalnej zdobył zespół Speed Kings (Aleksander Sołtysik/Jakub Słaboń). Kto obserwuje rywalizację w JMP Racing Team Challenge, doskonale zdawał sobie sprawę, że to dopiero początek. Tak też było, a nowa konfiguracja toru gwarantowała wyrównaną rywalizację.

Po kwalifikacjach przyszedł czas na biegi kwalifikacyjne. Zespoły zostały podzielone na grupy A, B i C, by następnie rywalizować w półgodzinnych wyścigach “każdy z każdym”. Najlepiej spisali się ubiegłoroczni zwycięzcy cyklu - zespół IK Racing Team (Igor Drożyński/Kamil Kłos), który wygrał zawody i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce wywalczyli zdobywcy pole position Speed Kings (Aleksander Sołtysik/Jakub Słaboń). Na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy zespołu Smooth Operators (Szymon Malicki/Maciej Pilarz). Dodatkowy punkt za najlepszy czas okrążenia uzyskany w wyścigu otrzymał team Valtteri, it’s James… (Adrian Dziurdzia/Paweł Kukla).

JMP Racing Team Challenge rozpoczął nowy sezon zmagań wspierany przez stałych, jak i nowych partnerów. Nie można nie wspomnieć o zaangażowaniu Auto Moto Klubu Gliwice na czele z Prezesem Jarosławem Gierasem, a także Pizzerii Maximus z Czeladzi i Wojkowic, która zapewniła poczęstunek dla uczestników zawodów.

Druga runda serialu zaplanowana jest na 1 lutego 2020 (sobota) na torze Steel Ring, doskonale znanym jako arena zmagań licznych zawodów w kartingu wyczynowym. Do końca zgłoszeń zostało kilka wolnych miejsc, choć - jak podają organizatorzy - rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Wyniki I rundy JMP Racing Team Challenge 2020:

1. IK Racing Team
2. Speed Kings
3. Smooth Operators
4. Valtteri, it’s James…
5. Emeryci
6. FiKa
7. funny DRIVERS Team
8. Jadar-Auto Racing Team
9. JMP Racing
10. Maluchy
11. GP Racing Team
12. Mango Team
13. Fuse Team
14. Ad Gear
15. Enzo Racing

Informacja prasowa

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl