20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

12 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po eliminacjach krajowych i cyklu szkoleń dla ...

28 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Po raz kolejny polscy zawodnicy startujący w ...

19 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

I Puchar E1Gokart Poznań przeszedł do historii! W ...

17 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

4 kierowców reprezentujących IAME Series Poland ...

11 październik 2018 | Przez: SPEEDMAN

Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME ...

Rozpoczął się nowy 2014 rok więc nadszedł czas rozliczyć stary 2013.

No cóż chyba najważniejsze że nadal istniejemy, działamy i jest o Nas coraz głośniej. Pomimo wielu trudność, szczególnie finansowych, rozwijamy serwis. Z pewnością dało się to zauważyć dzięki nowej grafice i nowym elementom Naszego serwisu. Czy nasza praca się Wam podoba? Zdania są podzielone, Wasze wskazówki są zawsze mile widziane.

Rok 2013 rozpoczęliśmy wyjazdem na coroczne Targi Kartingowe, które odbywają się w Niemczech we Frankfurcie nad Menem. Spędziliśmy tam dwa dni dzięki wsparciu lubelskiego toru Cartmax oraz właścicielowi GokartSystem.

W lutym zostaliśmy oficjalnie zaproszeni na I Wojnę Mediów, która odbyła się na kieleckim torze F1Gokart. Startowaliśmy tam oczywiście gościnnie aby podgrzać emocje podczas zawodów. Była to również okazja osobistego poznania Karola Dąbskiego oraz Kacpra Rogalę, dwóch znanych zawodników ze świata wyczynowego kartingu.

Po krótkiej przerwie, na początku kwietnia, pomagaliśmy przy organizacji PIKC 2013. No cóż współpraca z głównym organizatorem - Remigiuszem Drzazgą -  to sama przyjemność. Na zawodach mieliśmy okazję spotkać najlepszych zawodników nie tylko z kraju ale także i europy. Pierwszy raz prowadziliśmy tzw. Live Bloga w naszym serwisie a dokładnie zajmował się nim nasz kolega Mateusz Dajnowski z Kartingowego Klubu Sportowego (KKS).

W tym samym miesiącu (26.04.2013) wspieraliśmy także wyścig LeMans 3h, który miał miejsce na lubelskim torze Cartmax. Wzięły w nim udział drużyny z kilku miast Polski.

9 czerwca w Warszawie nasz redakcja we współpracy z Racing Center Warsaw – zorganizowała Mistrzostwa drużynowe (drużyny 3-4 osobowe) w kartingu halowym pn. „PolskiKarting Team Championships 250km„. Postanowiliśmy w końcu spróbować własnych sił i przygotować ciekawe zawody. Pomimo pewnych nieprzewidzianych problemów udało się przeprowadzić wyścig w miarę sprawnie. W organizacji pomagała nam Lubelska Liga Kartingowa oraz KKS, który znów zapewnił wszystkim ciekawe relacje na naszym LiveBlogu.  Dopisali także sponsorzy.

W lipcu postanowiliśmy zorganizować Wakacyjny Kurs Kartingowy. Dzięki wsparciu promotora serii Rotax, zawodnicy jeżdżący na halowych torach mieli możliwość spróbowania swoich sił i umiejętności w wyczynowych gokartach z silnikami Rotax. Nad uczestnikami kursu czuwał Jakub Jankowski, instruktor ze szkoły DRIVEART - Doskonalenia Techniki Jazdy. Było to niezwykłe wydarzenia dla nas i uczestników, gdyż była to ostatnia i niepowtarzalna okazja skorzystania z toru kartingowego przy ul. Zemborzyckiej. Tor w 2014 ma zostać zlikwidowany.

20 lipca byliśmy też świadkami pierwszego finału regionalnego RED BULL KART FIGHT w Tarnowie. Tutaj nasz redakcyjny kolega - Arkadiusz Stecków - zajął 3-cie miejsce awansując tym samym do głównego finału tej imprezy.

Kolejny miesiąc spędziliśmy w kujawsko-pomorskim. naszym celem był I Puchar Wierczuk Race Promotion 2013, który miał miejsce na bydgoskim torze przy PZMocie. Była to wspaniała okazja poznania dziennikarzy i miłośników sportów motorowych. Organizatorzy na jednych zawodach dokonali czegoś niemożliwego. W danych kategoriach startowali zawodnicy zarówno z pucharu ROK jak i ROTAX. Podziwialiśmy także klasę WSK 125, która kiedyś była tak popularna. Nam również przyszło zmierzyć się w Wyścigu dziennikarzy, w którym zajęliśmy pierwsze i trzecie miejsce.

We wrześniu nasza redakcja została zaproszona na testy nowego gokarta firmy DINO KART. Mieliśmy możliwość sprawdzenia go na najdłuższym halowym torze w Polsce – Racing Center w Warszawie. Na tym samym torze w czerwcu jeździliśmy elektrycznymi gokartami SpeedoMax. To te same gokarty, które testowaliśmy na torze zewnętrznym w Szczecinie. Tym razem udało się sprawdzić je w hali.

Okres powakacyjny poświęciliśmy na analizowaniu bezpieczeństwa na torach kartingowych. Nasze działania były oczywiście związane z wypadkiem, jaki miał miejsce na jednym ze śląskich obiektów.

W listopadzie nasza redakcja brała udział w bardzo ciekawym spotkaniu. Było to „Spotkanie z pasją”, na które zostaliśmy zaproszeni przez Panią Magdę Piasecką, realizatorkę i pomysłodawczynię cyklu spotkań z niesamowitymi kobietami. Nie trzeba była Nas długo prosić. Panie, które były bohaterkami, to znane nam osobistości ze świata motosportu: Małgorzata Rdest, Klaudia Podkalicka oraz Karolina Pilarczyk. Była to również wspaniała okazja przetestowania nowo otwartego toru Pole Position w Jankach pod Warszawą.

W 2013 roku przejechaliśmy tysiące kilometrów zwiedzając tory kartingowe w naszym kraju.  Między innymi byliśmy w Kielcach, Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie, Sulechowie (na nowe otwartym torze Racing Kart ), Sosnowcu,  Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi. Nie wspominając już o Warszawie i Lublinie gdzie bywaliśmy najczęściej.

Promowaliśmy medialnie wiele imprez kartingowych. Staraliśmy się zawsze informować o przyszłych imprezach na łamach naszego Kalendarza Zawodów.  Również przez cały rok, razem z Wami, aktualizowaliśmy jedyną Kartingową Mapę Polski, ciesząc się z każdego, nowo otwartego obiektu.

Przez cały rok nasz serwis wspierali, nie tylko dziennikarsko, ale także sportowo nasi redaktorzy, między innymi.: Arkadiusz Stecków, Mateusz Bartsch, Karol Romańczyk a także kolega z GokartSystem - Paweł Kołodziej, kierowcy z Eagles Poland, działacze Lubelskiej Ligi Kartingowej oraz Kartingowego Klubu Sportowego - Mateusz Dajnowski oraz wielu innych zawodników których nie sposób wymienić. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaufanie i chęć podjęcia wspólnej inicjatywy promowanie sportu kartingowego w kraju a także poza jego granicami.

Chcemy również podziękować sponsorom oraz osobom prywatnym, którzy uwierzyli w Nas i również przyczynili się do promowania tego wspaniałego motosportu i to często bezinteresownie.

Cieszy nas również fakt że coraz częściej zgłaszają się do nas kierowcy, kluby, zespoły, które chcą promować nasz serwis nosząc na odzieży nasze logo. Bardzo Wam za to dziękujemy. Mamy nadzieję że w przyszłości odwdzięczymy się za tą pomoc wspaniałymi zawodami.

Liczymy na to iż w 2014 uda się zrealizować wiele ambitnych planów. Poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy pomogą promować karting zarówno ten amatorski jak i wyczynowy.

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl