21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

W minioną sobotę, na torze South Garda Karting we włoskim Lonato, odbył się INTERNATIONAL ROK CUP FINAL 2014. To najbardziej prestiżowa impreza serii ROK na świecie. W zmaganiach, teamowe barwy reprezentowało 5 kierowców. Rangę zawodów świetnie prezentują liczby: 315 uczestników z 30 krajów świata.

W kategorii SUPER ROK startowali Sławomir Murański oraz Patryk Szczerbiński. Czasówkę, rozpoczynającą zawody, kierowcy ukończyli z:Szczerbiński- 23, Murański- 35 rezultatem. Po 3 biegach eliminacyjnych, podczas których kierowcy walczyli o pozycje startowe do półfinału Szczerbiński zdobył 9 pole, a Murański- 15.

Niestety, biegi półfinałowe obaj zaliczą do pechowych. Szczerbiński, tuż po starcie musiał zjechać poza tor, aby uniknąć poważnego zderzenia z innym zawodnikiem. Po powrocie do rywalizacji w fantastyczny sposób nadrabiał starty, wyprzedzając co okrążenie nawet po dwóch kierowców.

Szczęście nie dopisało również Murańskiemu w półfinale. Już na pierwszym okrążeniu został wypchnięty z toru, przez co utracił swoją dobrą pozycję, a notując 24 wynik na mecie stracił również szanse na udział w finale głównym.

Pech dopadł Szczerbińskiego ponownie w finale. Podczas pierwszego okrążenia brał udział w incydencie, po którym znalazł się poza torem i spadł na koniec stawki. Po powrocie do wyścigu, zaprezentował swoją fantastyczną formę, awansując co okrążenie i zaliczając największą liczbę udanych wyprzedzeń spośród startujących. W finale, metę przekroczył na 18 miejscu.

Mikołaj Cegielski startujący w JUNIOR ROKU czasówkę ukończył z 43 rezultatem, a podczas biegów eliminacyjnych wywalczył 22 pole startowe do półfinału. Po świetnie przejechanym wyścigu, na mecie zanotował awans o 11 oczek i 11 miejsce. Niestety, finał okazał się pechowy również dla niego. Podczas wyścigu uczestniczył w dwóch incydentach, a podczas jednego z nich rywal dosłownie po nim przejechał. Mimo uszkodzonej chłodnicy i ramy kierowca kontynuował wyścig, przekraczając linię mety na 32 pozycji.

Najmłodsi teamowi kierowcy: Olek Klimaszewski i Wiktor Leśkiewicz startowali w MINI ROKU. Chłopcy podczas minionych zawodów zaliczyli swój debiut w rozgrywkach międzynarodowych. W kategorii MINI o miano najszybszego ROKKERSA rywalizowało aż 105 zawodników. Chłopcy po czasówkach uplasowali się odpowiednio na: Klimaszewski- 31, Leśkiewicz- 61 pozycji.

Mimo zaciekłych pojedynków podczas piątkowych biegów eliminacyjnych, chłopcy nie zakwalifikowali się do udziału w rywalizacjach półfinału. W podsumowaniu wyścigów chłopcy uplasowali na: Klimaszewski- 42, Leśkiewicz- 43 pozycji.

Po zaciekłych rywalizacjach team udaje się na zasłużony odpoczynek. Zdobyte podczas zawodów doświadczenie jest dobrą lekcją przed zbliżającym się sezonem 2015 - szczególnie dla najmłodszych kierowców.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl