21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Czterech kierowców zespołu Uniq Racing rywalizowało w bardzo mocno obsadzonym Rotax Max International Open na torze Zuera w Hiszpanii. Najwyższą pozycję spośród naszych kierowców zajął w swojej kategorii Marino Sato.

Pochodzący z Japonii Sato jechał wśród ponad 30 kierowców kategorii Senior. Świetnie szło mu w treningach kwalifikacyjnych, po których zajmował 3. miejsce. Tę pozycję udało mu się utrzymać również po wyścigach kwalifikacyjnych. Niestety w przedfinale Marino zajął dopiero 15. miejsce i w finale był w stanie odrobić tylko dwie pozycje. Mimo wszystko jego występ można uznać za udany.

Ze swojego tempa jest zadowolony Michał Stępiński, dla którego najważniejszym było poznanie toru, który należy do szybkich i trudnych. Stępiński rozpoczął od 27. miejsca w treningu kwalifikacyjnym, a w każdej kolejnej sesji poprawiał swoją pozycję. Po wyścigach kwalifikacyjnych był 25. a w przedfinale przebił się na 15. pozycję. Niestety, finał – nie z jego winy – zakończył na 30. miejscu.

- "Myślę, że jak na drugie większe zawody poszło mi całkiem nieźle. W finale na trzecim zakręcie zostałem wepchnięty w zawodnika przede mną, co skutkowało wypadnięciem z toru. Nie mogłem tego uniknąć" – powiedział Michał.

W kategorii junior rywalizował również Maciej Chrupek. On ukończył zawody na 24. miejscu po 20. pozycji startowej w przedfinale.

W kategorii DD2 UNIQ Racing reprezentował Tomokazu Kawase. Kwalifikacje zakończył on na 31. pozycji, a w finale zdołał odrobić 3 lokaty.

Źródło: uniqracing.eu

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl