Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Spektakularnym wynikiem zakończył się rozgrywany we włoskim Lonato INTERNATIONAL ROK CUP FINAL 2014 .W kategorii Senior Rok - Szymon Szyszko został trzecim najlepszym kierowcą na świecie. Maciek, młodszy z braci, uplasował się na 7. pozycji w kategorii Mini Rok na 105. zgłoszonych zawodników.

To jedne z największych zawodów kartingowych na świecie, w których uczestniczyło 315 zawodników z 30 krajów .

Zasługą tak dobrych wyników z pewnością były kilkunastodniowe testy i ciężka praca chłopców, oraz ich mechaników z teamu Speedkart .

Zawody tradycyjnie rozpoczęła czasówka i biegi kwalifikacyjne. Szymek uzyskał 8 rezultat w czasówce, a po trzech biegach eliminacyjnych uplasował się na doskonałym 2 miejscu. Do wielkiego finału wystartował z pierwszej linii. Po walkach na starcie spadł o kilka pozycji, lecz konsekwentnie z okrążenia na okrążenie odrabiał stracone pozycje. Ostatecznie linię mety minął na świetnym, trzecim miejscu.

Warto też dodać, że Szymek wraz ze swoim kolegą Janem Krenciszem zwyciężyli w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Młodszy z braci, Maciek, w biegach eliminacyjnych wywalczył do półfinału 3. linię startową. W trakcie wyścigu, jadąc już na 3 pozycji został wypchnięty z toru. Ostatecznie półfinał zakończył na 9. miejscu, co dało mu gwarancję udziału w wielkim finale. Startując z odległej 18. pozycji, przebijał się w górę stawki. Po zaciekłych pojedynkach na wysokim, światowym poziomie, bieg ukończył na 7. miejscu.

Kolejny raz chłopcy udowodnili, że znajdują się w czołówce światowego kartingu. Wyniki, które uzyskali w Lonato są tego potwierdzeniem, a także motywacją do kolejnych treningów i jeszcze cięższej pracy.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie do tych zawodów dla Karola Basza i Kamila Wódki, teamów Speedkart i New Force oraz rodziców i dziadków za wsparcie.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U