21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

W miniony weekend na słonecznym torze South Garda Karting we włoskim Lonato rozegrane zostały najważniejsze zawody serii ROK CUP - Finał Światowy. Do rywalizacji przystąpiło 315 zawodników z całego świata, a wśród Polaków nie mogło zabraknąć również Filipa Wójcika. Po serii dynamicznych i ekscytujących wyścigów, zawodnik zakwalifikował się do Wielkiego Finału, który ukończył z 9 wynikiem.

Kierowca wraz z wspierającym go teamem Jastrzębski Racing, treningi prowadził już od kilkunastu dni.

Zawody rozpoczęła tradycyjnie czasówka i biegi eliminacyjne. Kierowca ukończył trening oficjalny, osiągając 6 wynik spośród 66 osobowej stawki JUNIOR ROK'A. Podczas startów Wójcik jechał się w czołówce wyścigów, a zwycięstwem w ostatnim heat’cie potwierdził swoją wysoką formę.

Swoje bardzo dobre tempo utrzymywał również w półfinale. Rywalizując z Michałem Kasiborskim o pozycję lidera, zdobył znaczne prowadzenie nad resztą stawki. Ostatecznie jednak, Wójcik po zaciekłej walce koło w koło, szachownicę przekroczył na 2 miejscu.

Niestety, finałowy wyścig okazał się dla niego pechowy. Po starcie, na jednym z pierwszych zakrętów doszło do przepychanek, w wyniku których Wójcik spadł na 9 pozycję. Kierowca szybko podjął próbę odrobienia strat, tasując się na zajmowanych pozycjach i szukając możliwości do wyprzedzania. Po wielu podejmowanych pojedynkach, finał ukończył ostatecznie jako 9.

Choć finał nie poszedł po myśli zawodnika, wielokrotnie udowodnił, że treningi i godziny spędzone na torze nie poszły na marne. Osiąganymi wynikami potwierdził, że śmiało może rywalizować ze światową stawką kierowców. Cytując jednego z teamowych mechaników: „Filipowi w finale zabrakło odrobiny szczęścia”. Przed nim sezon 2015 i szansa, by wzmocnić formę i ponownie stanąć do rywalizacji Finału Światowego ROK'A.

Źródło: facebook/ilipWojcikKartingToMojaPasja Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl