21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

WSK Super Master Series to kolejna odsłona najbardziej prestiżowej ligi kartingowej na świecie. Pierwsza runda serii Master rozegrana została na włoskim obiekcie Adria Karting Raceway, pojawiło się przeszło 200 światowej klasy kierowców w większości obsługiwanych przez fabryczne teamy. Wśród tak znakomitej stawki znaleźli się reprezentanci Automobilklubu Morskiego Szymon i Maciej Szyszko, którzy kolejny raz pokazali się z dobrej strony zajmując wysokie miejsca w finale.

Chłopcy gościli pierwszy raz na szybkim i wymagającym torze w Adrii, większość kierowców startowała na nim tydzień w wcześniej w zawodach Wsk Gold Cup. Szymek i Maciek musieli ten czas spędzić w szkole. Nie jest to żadną wymówką, albowiem zaprezentowali się wyjątkowo dobrze.

Szymek podczas treningu oficjalnego wywalczył 20 pole startowe w stawce 41 kierowców. Pierwszy, pechowy wyścig eliminacyjny po awarii hamulca ukończył na 21 pozycji. Drugi po dobrym starcie i udanych pojedynkach zapowiadał się obiecująco, niestety nie obyło się bez incydentów wyścigowych i ponownie uplasował się na 21 miejscu. W półfinale wystartował z 16 pozycji, a wyścig ukończył na dobrej 13 pozycji co odbudowało jego morale. Finał to start z 25 pozycji i obfitujący w walkę na torze wyścig, który Szymek ostatecznie ukończył na 20 pozycji.

Maciek, młodszy z braci Szyszko rywalizację w Super Master Series zaczął pechowo od uzyskania w treningu oficjalnym 49 miejsca na 60 zawodników. Oznaczało to start z 20 pozycji do heatów . Ponownie ze względu na dużą ilość uczestników odbyły się wyścigi eliminujące, które Maciek kończył kolejno na 11, 14, 11 i 19 miejscu. Awansował aż o 13 pozycji. W półfinale nie zabrakło walki koło w koło, dzięki czemu kończąc bieg na 16 miejscu Maciek zakwalifikował się do finału, który awansując z 32 pozycji ukończył na 25 miejscu.

Chłopcy w dalszym ciągu szlifują formę w nowych dla siebie kategoriach i sam wstęp do finału jest dla nich dużym osiągnięciem, szczególnie w stawce najlepszych kierowców na świecie. Kolejne doświadczenie i kolejny udany weekend. Podziękowania dla zespołu Speedkart, Karola Basza, Kamila Wódki oraz rodziców i dziadków.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl