21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Mateusz Pyłka kierowca kartingowy Automobilklubu Polski inaugurował sezon 2015 podczas 25 edycji Pucharu Wiosny, który odbył się na włoskim torze South Garda Karting w Lonato. Młodszy z braci - Oliwier, ze względu na zbyt niski wiek nie mógł tym razem brać udziału w zawodach.

Mateusz obsługiwany przez zespół Jastrzębski Racing zaliczył szereg testów, które miały na celu rozgrzewkę po zimowej przerwie oraz ustawienia nowego sprzętu. Same zawody rozpoczął od czasówki i zdobycia miejsca tuż za pole position. Wyścig eliminacyjny w pięknym stylu ukończył na pierwszym miejscu, niestety decyzją sędziego, za wyjazd z tak zwanego „tunelu” podczas startu, został ukarany trzema sekundami, co przesunęło go na trzecia pozycję. Oczywiście wynik ten zagwarantował Mateuszowi start w finale Trofeo Primavera. Ten niestety nie poszedł po myśli młodego Komorowianina, ponieważ został dosłownie rozjechany przez innego kierowcę, co uniemożliwiło mu kontynuację wyścigu.

Trudno mówić o udanym weekendzie, ale nie fair byłoby uznać go za porażkę. Sam fakt, że Mateusz jechał w ścisłej czołówce międzynarodowej stawki napawa optymizmem, niestety zabrakło szczęścia i przede wszystkim rozsądku w głowie jadącego za nim rywala.

Informacja prasowa Zdjęcie: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl