21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Karol Basz utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej podczas trzeciej rundy WSK Super Master Series. Polak uplasował się na szóstym miejscu w finałowym wyścigu.

Krakowianin przyjechał na tor La Conca jako lider serii, jednak problemy z ustawieniami gokarta niestety przeszkodziły w walce o najwyższe lokaty.

Podczas czasówki kierowca Kosmica był siódmy, jednak w wyścigach kwalifikacyjnych udało mu się dwukrotnie finiszować na drugim miejscu, co pozwoliło mu na wywalczenie trzeciej lokaty przed prefinałem. W niedzielę jednak naszemu zawodnikowi brakowało odrobinę szybkości, przez co poranek Karol zakończył na czwartym miejscu.

W finale Basz robił co mógł, więc po starcie z siódmego pola udało mu się zyskać jedną pozycję i finiszować na szóstym miejscu. Jego główny rywal w walce o mistrzostwo w serii, Nicklas Nielsen, nie ukończył rywalizacji. Na jedną rundę przed końcem Karol prowadzi z przewagą 40 punktów nad Duńczykiem.

„To był trudny weekend, jednak ogólnie możemy być zadowoleni” – powiedział Karol Basz po zawodach w La Conca. „Mieliśmy problemy z ustawieniami, dlatego brakowało nam ułamków sekund, które pozwoliły by nam walczyć o zwycięstwo. Najważniejsze jednak jest to, że przed ostatnimi zawodami nadal zajmujemy pozycję lidera, więc w Sarno damy z siebie wszystko, aby tak pozostało. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, R8 Motorsport, Euro Part oraz Minardi.”

Informacja prasowa

 

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl