21 październik 2019 | Przez: SPEEDMAN

W miniony weekend na położonym nieopodal ...

30 czerwiec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Junior Cup - Zawody Kartingowe dla Dzieci ! - 6 ...

18 kwiecień 2019 | Przez: SPEEDMAN

Dobiegły końca trzydniowe testy dla tegorocznych ...

30 marzec 2019 | Przez: SPEEDMAN

Opadł już ostatni kurz po zaciętej rywalizacji ...

11 grudzień 2018 | Przez: SPEEDMAN

W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran ...

20 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

W niedzielę, 18 listopada, podczas targów Warsaw ...

17 listopad 2018 | Przez: SPEEDMAN

Karol Basz i Vito Postiglione mają za sobą trudne ...

Kolejny sezon zmagań serii ROK CUP POLAND oficjalnie rozpoczęty. Tegoroczna rywalizacja rozpoczęła się od dwóch rund rozegranych na toruńskiej Awix Arenie. Na weekend do Torunia zjechali zawodnicy zarówno doświadczeni, jak i dopiero zaczynający swoje starty w pucharze. Pośród nich obecny był również team STRacing Maranello. Niewątpliwy rozgłos zapewnił zespołowi zawodnik kategorii GP ROK- Rafał Zeljaś, który w miniony weekend dwukrotnie stawał na podium.

Teamowi kierowcy na torze zjawili się już na kilka dni przed rozpoczęciem zawodów. Dzięki godzinom spędzonym na torze i konsultacjach w bardzo dobry sposób przygotowali się do walki o pierwsze punkty sezonu.

Najmłodszym zawodnikiem teamowej stawki był Olek Klimaszewski. Kierowca startował w jednej z najliczniejszych kategorii wyścigowych- MINI ROK. Już podczas sobotniego półfinału, zdobytym 8 miejscem udowodnił, że będzie jednym z aktywniejszych kierowców weekendu. W finale po serii pojedynków zaliczył delikatny spadek, przez co zarówno wyścig, jak i całą rundę zaliczył z 10 rezultatem.

Niedziela, zaczęła się dla niego pechowo. W półfinale brał udział w incydencie, przez który nie był w stanie kontynuować zmagań. Finał był popisem umiejętności kierowcy. Po starcie z 21 pola, praktycznie co okrążenie awansował o kolejne lokaty. Ostatecznie na mecie zjawił się jako 7, tym samym notując awans aż o 14 oczek! W klasyfikacji rundy uplasował się na 12 miejscu.

W bardziej doświadczonej stawce- GP ROK’a startowali: Rafał Zeljaś, Kuba Dobroszczyk i Paweł Dajewski. Już w półfinale sobotniej rundy Zeljaś udowodnił, że będzie walczył o jak najwięcej, gdy przez większość wyścigu podejmował wiele pojedynków i ostatecznie dojechał jako 4. Dajewski jechał szybko i pewnie dzięki czemu na mecie zjawił się na 7 miejscu. Z powodu problemów technicznych biegu nie ukończył Dobroszczyk. W finale, swego dopiął Zeljaś, który wszedł do ścisłej czołówki biegu, i ukończył zarówno bieg, jak i całą rundę na 3 miejscu. Dajewski utrzymywał swoje tempo również podczas ostatniego biegu dzięki czemu na mecie zjawił się 6 i tą samą lokatę zajął w podsumowaniu soboty. Kolejny pechowy wyjazd na tor zaliczył Dobroszczyk. Kierowcę ponownie dopadły problemy techniczne, przez co zmagania ukończył przedwcześnie.

Początek niedzielnej rundy silnie zaakcentował Dobroszczyk. Kierowca po atakach ze strony Mariusza Szymczaka półfinał ukończył na pozycji vice-lidera. Zeljaś i Dajewski zanotowali na mecie 5 i 7 rezultat. W finale na pozycji vice-lidera Dobroszczyka zmienił Zeljaś. Dobroszczyk ostatni bieg rundy ukończył jako 6, a Dajewski- 7. Świetna jazda w finale zapewniła Zeljasiowi 3 miejsce. O podium otarł się Dobroszczyk, a Dajewski uplasował się na 7 lokacie.

W klasyfikacji generalnej kierowcy STRacin Maranello zajmują następujące miejsca: MINI ROK: Olek Klimaszewski- 11, GP ROK: Rafał Zeljaś- 3, Paweł Dajewski- 6, Kuba Dobroszczyk- 7. Kolejne zawody serii ROK CUP POLAND już 16 i 17 maja na kartingowej nitce toru Poznań.

Informacja prasowa Zdjęcia: Media4U

Polecane filmy

Serwis informacyjny przeznaczony zarówno dla kierowców wyczynowych oraz tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w sporcie kartingowym.

Nasza Kartingowa Mapa Polski prezentuje obiekty sportowe, na których wraz z ze znajomymi możecie rozwijać swoją wyścigową pasję.

Jeśli wiesz o czymś czego nie ma w Naszym serwisie, prosimy o kontakt: redakcja@pkarting.pl